Kültür Turizminde Yeni Boyut: ATR Touristik ve Jolly ile Batı Karadeniz

ATR Touristik ve Jolly işbirliği ile Batı Karadeniz'in kültür turlarında sınırları zorlayın
ATR Touristik ve Jolly işbirliği ile Batı Karadeniz'in kültür turlarında sınırları zorlayın

Last Updated on 22 Haziran 2023 by Turizm Günlüğü

ATR Touristik ve Jolly ile Batı Karadeniz’in zengin kültürünü keşfederek turizme yeni bir soluk getiriyoruz. Kültür turizminin yeni boyutuna hazır mısınız? ATR Touristik ve Jolly ile Batı Karadeniz’i keşfedin ve unutulmaz anılar biriktirin.

ATR Touristik ve Jolly, Batı Karadeniz’in Turizm Cazibesini Gün Yüzüne Çıkarıyor!

Almanya’nın Frankfurt şehrinde bulunan ve Türk kökenli olan konsolidatör ve tur operatörü A.T.R. Touristik, Türkiye’nin turizm sektörünün lider firması Jolly ile iş birliği içerisine girdi. Bu stratejik iş birliği, Türkiye’nin kültürel zenginliklerini, bilinen ve bilinmeyen yanlarını hem gurbetçi vatandaşlarımıza hem de yabancı ziyaretçilere sunmayı amaçlıyor.

Jolly ve ATR Touristik İşbirliği ile Yepyeni Bir Turizm Deneyimi: Batı Karadeniz Turları

A.T.R. Touristik, Avrupa genelindeki B2B satış ağı ve Jupiter rezervasyon sistemi ile Jolly’nin çeşitli kültür turları portföyünü alt acentelere sunmaya başladı. Karadan, havadan ve deniz yolu ile yüzlerce farklı günlük ve konaklamalı tura erişim sağlamak amacıyla kurulan bu iş birliği, Avrupa’da büyük bir ilgiyle karşılanıyor.

ATR Touristik ve Jolly ile Batı Karadeniz’in zengin kültürünü keşfederek turizme yeni bir soluk getiriyoruz

Bu girişim çerçevesinde A.T.R. Touristik, Türk Hava Yolları’nın desteğiyle İstanbul ve Sabiha Gökçen Havaalanları’na Almanya’nın Düsseldorf, Frankfurt, Stuttgart, Münih, Hamburg ve Berlin şehirlerinden ve Hollanda’dan 30 farklı acenteyi ağırladı. 14-15 Haziran tarihlerinde düzenlenen Batı Karadeniz Fam-Trip’ine katılan acentelerin ziyaret ettikleri yerler arasında Safranbolu, Yörük Köyü, Amasra ve Abant Gölü bulunuyordu.

Fam-Trip’e katılan turizm profesyonelleri, bir kültür turunun başından sonuna kadar nasıl bir deneyim olduğunu bizzat yaşayabilme fırsatı buldular. Bölgenin yaz ve kış dönemlerine özgü özellikleri, hizmet detayları, tedarikçiler ve bölgedeki yaşam dinamikleri ile ilgili bilgiler verildi. Coğrafi, tarihi ve sosyal faktörlerin yoğun olarak işlendiği bu Fam-Trip, acenteler tarafından eğlenceli bir eğitim olarak algılandı.

A.T.R. Touristik İş Geliştirme Müdürü Aykut Öger

ATR Touristik Acenteler Sorumlusu Özlem Şengül, Türkiye kültür turunun yurtdışında artan bir trend olduğunu ve Jolly ile olan iş birliğinin acentelere sunduğu büyük fırsatı vurguladı. Şengül, “Tatil için Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızın bile bu turlardan faydalanabilme imkanı bulunuyor” dedi. A.T.R. Touristik İş Geliştirme Müdürü Aykut Öger ise, bu iş birliğinin acenteler arasında eşit bir fırsat yarattığını belirtti. Öger, “Acentalarımız, 20-30-40 kişilik grupların toplanmasını beklemek zorunda kalmadan, sistem üzerinden 1-2 kişi için bile kültür turları düzenleyebilirler. Daha düşük bütçeli ama garantili operasyonlar gerçekleştirebilirler ve büyük gruplar için bir kişi atamalarına gerek kalmaz. Jolly’nin Türkiye’deki yetenekli ekibi bu maliyeti ortadan kaldırır” şeklinde konuştu.

Şu anda A.T.R. Touristik, Jolly’nin kültür turlarını iş ortaklarına Jupiter sistemi üzerinden sunmaktadır.