Asya’nın Gizli Cenneti: Güney Kore’de Dostluğu ve Kültürü Keşfetmek

Güney Kore turları
Hyangwonjeong - Seul

Last Updated on 1 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

Güney Kore, zengin tarihi, renkli kültürü ve nefes kesici doğal güzellikleri ile birçok seyahatseverin radarına giren bir destinasyon. Büyüleyici tapınakları, modern şehirleri, geleneksel hanok köyleri ve benzersiz yemek kültürü ile Güney Kore, unutulmaz bir seyahat deneyimi vaat eden bir ülke. Güney Kore turları.

Peki bu eşsiz destinasyonda Türk-Kore dostluğunu daha yakından tanıyacağınız bir kültür turuna çıkmaya ne dersiniz? Güney Kore turları.

8 gecelik “Kore Dostluk ve Kültür Turu” gezisine katılmak için tıklayın.
Güney Kore turları
Gyeongbokgung Sarayı – Seoul

Büyülü Başkent: Seul

Güney Kore’nin kalbi ve ruhu olan Seul, tarihin ve modernliğin mükemmel bir karışımı. Kraliyet sarayları, Budist tapınakları, tarihi hanok mahalleleri ve güzel parklarıyla ünlü bu şehir, aynı zamanda modern mimarinin ve teknolojinin de öncüsü. Myeongdong ve Hongdae gibi alışveriş bölgeleri, alışveriş ve eğlence deneyimi sunarken, Namsan Kulesi’nden Seul’un panoramik manzarasını seyredebilirsiniz.

Okuma önerisi: Güney Kore ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Güney Kore turları
Woljeong Bridge – Gyeongju

Tarihin İzinde: Gyeongju

Güney Kore seyahatinizde, Silla Krallığı’nın başkenti olan Gyeongju’yu ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Buradaki tarihi sit alanları ve Budist tapınakları, bu kentin “açık hava müzesi” olarak anılmasına neden olmuş. Bulguksa Tapınağı ve Seokguram Grotto gibi UNESCO Dünya Mirası Sit Alanları, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Okuma önerisi: Mayıs ayında Güney Kore’ye gitmek için 10 neden!

Tarihi Dokuların İçinde: Waegwan ve Doğanın Kucağında: Pyeongchang

Güney Kore, sadece büyük metropol şehirlerden ibaret değil. Ülkenin daha az bilinen ancak kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden ikisi Waegwan ve Pyeongchang. Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle öne çıkan bu bölgeler, seyahat rotanıza ekleyeceğiniz mükemmel duraklardan. Waegwan, Güney Kore’nin tarihini ve kültürünü derinden hissetmek isteyenler için harika bir başlangıç noktası olurken, 2018 Kış Olimpiyatları’nın ev sahibi olan Pyeongchang ise doğa harikalarını ve budizmi daha yakından keşfedebileceğiniz en güzel yer.

Gamchon Kültür Köyü – Busan

Güney Kore’nin Dinamik Sahil Kenti Busan

Ülkenin en büyük ikinci şehri olan Busan, tarihin, doğal güzelliklerin ve modern yaşamın harika bir karışımını sunuyor. Turkuaz mavisi okyanusa sahip geniş plajları, modern alışveriş merkezleri ve büyülü tapınakları ile Busan, Güney Kore’nin en popüler turistik destinasyonlarından biri. Burada ünlü cazibe merkezlerinden BM Kore Anıt Mezarlığı,  Gamcheon Kültür Köyü, Haeundae Plajı, Jagalchi Pazarı, Beomeosa Tapınağı gibi yerleri gezmeden dönmemelisiniz.

Güney Kore turları
BM Kore Anıt Mezarlığı – Busan

Okuma önerisi: Güney Kore filmleri ile Seul ve Busan’ı yeniden keşfetmek

Kültür ve Eğlenceyi Bir Arada Keşfetmek: Yongin

Seul’un hemen dışında yer alan Yongin, hem tarih ve kültür meraklıları hem de eğlence arayanlar için mükemmel bir destinasyon. Kore Folk Village, Everland ve Carribean Bay gibi çeşitli cazibe merkezleri ile ziyaretçilerini derinden etkileyen bu canlı şehirde, geleneksel evleri, el sanatlarını ve dansları keşfedebilir, hatta yerel mutfakları tatma şansı bulabilirsiniz. Güney Kore turları.

Korea Friendship and Culture Tour – Kore Dostluk ve Kültür Turu

GÜNEY KORE’Yİ “KORE DOSTLUK VE KÜLTÜR TURU” İLE KEŞFEDİN

Tüm bu rotaları More World Travel‘ın 6-15 Eylül 2023 ile 18-27 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlediği 8 gece konaklamalı “Kore Dostluk ve Kültür Turu” ile gezebilirsiniz. Bu turda ayrıca BM Kore Anıt Mezarlığı, Vatanseverlik Köprüsü, Chilgok Vatanseverlik ve Barış Anıtı, Askerden Arındırılmış Bölge (DMZ) gibi Türk-Kore dostluğunu derinden hissedeceğiniz alanları da görme fırsatı bulacaksınız. Tur programıyla ilgili daha fazla detaya linkten ulaşabilirsiniz: www.moreworldtravel.com/kore-dostluk-ve-kultur-gezisi