Moskova Hava Sahası Alarmda: Ukrayna Kaynaklı İHA’lar Yüzünden Uçuşlar Askıya Alındı!

Moskova İçin Sabah Uçuşları
Moskova Hava Sahası Alarmda: Ukrayna Kaynaklı İHA'lar Yüzünden Uçuşlar Askıya Alınıyor

Last Updated on 21 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

Moskova’da İHA endişesi! Ukrayna kökenli İHA’lar nedeniyle dört havaalanında uçuşlar durduruldu. Güvenlik alarmı ve sonrası aksamalarla 45 yolcu uçağı ve 2 kargo uçağı etkilendi. Moskova Hava Sahası

İHA’ların Gözetiminde Moskova’ya Uçuşlar: Yolcular Dikkat!

Moskova’daki uçuşlar, son dönemde Rusya’nın Ukrayna’dan gönderildiğini söylediği İHA’lar yüzünden kısa süreli de olsa sık sık askıya alınıyor

Rusya’nın başkenti Moskova’daki dört havaalanında iniş ve kalkışlar Rus Savunma Bakanlığının Ukrayna’nın gönderdiğini söylediği iki İHA yüzünden kısa süreli askıya alındı.

Rusya, Moskova hava sahasında görülen iki İHA’nın imha edildiğini açıkladı.

Moskova Hava Sahası Alarmda: Ukrayna Kaynaklı İHA'lar Yüzünden Uçuşlar Askıya Alındı!
Moskova Hava Sahası Alarmda: Ukrayna Kaynaklı İHA’lar Yüzünden Uçuşlar Askıya Alındı!

Savunma Bakanlığı, başkentin batısındaki Ruzbky ve yakınındaki Istrinsky mahalleleri üzerinde tespit edilen iki Ukraynalı İHA’nın imha edildiğini aktardı.

Başkente yönelik İHA alarmı verilmesinin ardından Vnukovo, Domodedovo , Şeremetyevo ve Zukovsky havaalanlarındaki uçuş trafiği durduruldu. Rus havacılık idaresi Rosaviatsia 45 yolcu ve 2 kargo uçağının aksamalardan etkilendiğini belirtti.

Uçuşlar, alarmın kaldırılmasının ardından yeniden başladı.

Moskova’daki havaalanındaki uçuşlar, son dönemde Ukrayna’dan başkente gönderildiği belirtilen İHA’lar yüzünden kısa süreli de olsa sık sık askıya alınıyor.