Rusya’da Türkiye Tatili Fiyatlarında Son Durum

Rusya’da Türkiye Tatili Fiyatları

Last Updated on 24 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

Rusya’da Türkiye Tatili Fiyatlarında Son Durum: Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), önümüzdeki tarihlerde Türkiye’ye paket turların yüzde 40 ila 60 indirimle satıldığını bildirdiği mesajında, tatil maliyetlerinin kişi başına 30 bin Ruble’ye ulaştığını vurguladı.

Ağustos ayı sonu itibariyle tur fiyatlarında düşüşün başladığına dikkat çeken ATOR, mesajında, “Tur operatörlerinden gelen veriler, önümüzdeki günlerde Türkiye’de her şey dahil üç yıldızlı bir otelde bir haftalık turun maliyetinin iki kişi için 60 bin Ruble’ye mal olacağını göstermiş, indirimler daha önceki tekliflerin yüzde 40 ila 60 altına gerilemiştir” ifadelerini kullandı.

Tur operatörleri, indirimlerin eğitim öğretim yılının başlangıcı ile bağlantılı geleneksel talep düşüşünden kaynaklandığını belirtirken, bu durum çocuklu turistlerin yaz sezonunda tercih ettiği tüm destinasyonlar için geçerli olacak.

Uzmanlar, Türkiye’ye tur fiyatlarındaki düşüşün uzun sürmeyeceği konusunda uyarırken, Eylül ayından itibaren taleplerin normal seviyelere döneceği ve beraberinde özel tekliflerin de ortadan kalkacağı ifadesini kullandı.

ATOR’a göre, Eylül ayı başında Moskova’dan kalkışlı bir haftalık Türkiye turlarının başlangıç fiyatları iki kişi için 92,5-100 bin Ruble seviyesinde olurken, ay ortasından itibaren, üç yıldızlı otellerde tatil için minimum fiyatlar çoğu durumda iki kişilik haftalık tur paketi için 108-115 bin rubleye yükselecek. Rusya’da Türkiye Tatili Fiyatlarında

Kaynak: Gazetemru