Turizm Fakülteleri Dekanlar Konseyi’nin Yeni Başkanı Belli Oldu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz hocamız Turizm Fakülteleri Dekanlar Konseyi başkanı olmuştur.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz, Turizm Fakülteleri Dekanlar Konseyi başkanı oldu.

Last Updated on 8 Kasım 2023 by Turizm Günlüğü

Türkiye’nin önde gelen turizm eğitimi kuruluşlarından TURDEK’in başkanlık koltuğuna, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz oturdu. Akademik kariyerinde elde ettiği üstün başarılarla tanınan Prof. Dr. Çetinsöz, 48 turizm fakültesinin tam desteğini arkasına alarak, turizm eğitiminde yeni bir dönemi müjdeliyor. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi adımlar atmayı hedefleyen Çetinsöz, eğitim kalitesinin daha da artırılması için stratejik planlar uygulamaya koyacak. Turizm Fakülteleri 

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin Gururu: Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz, TURDEK Başkanlığına Seçildi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Turizm Fakülteleri Dekanlar Konseyi (TURDEK) genel kurul toplantısında önemli bir gelişme yaşandı. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz, turizm eğitimi alanında ülkemizin en prestijli kuruluşlarından biri olan TURDEK’in Yürütme Kurulu Başkanlığına oy birliği ile seçildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Turizm Fakülteleri Dekanlar Konseyi (TURDEK) genel kurul
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Turizm Fakülteleri Dekanlar Konseyi (TURDEK) genel kurulu… Turizm Eğitiminde Yeni Dönem; Turizm Fakülteleri Dekanlar Konseyi’nin Yeni Başkanı Belli Oldu

Bu başarı, 07.11.2023 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 48 Turizm Fakültesi’nin desteğiyle tescillendi. Prof. Dr. Çetinsöz’ün bu unvanı alması, akademik kariyerindeki başarısının ve turizm eğitimi alanındaki otoritesinin bir kanıtı olarak görülüyor.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi adına büyük bir onur ve sorumluluk kaynağı olan bu seçilme, Prof. Dr. Çetinsöz’ün eğitime ve sektöre katkılarını daha da geniş bir platformda sürdürme fırsatı sunuyor. Üniversite, bu başarının turizm fakültesinin eğitim kalitesine ve sektörle olan ilişkilerine olumlu yansımalar yapacağını umuyor.

Prof. Dr. Çetinsöz, TURDEK başkanlığı döneminde turizm eğitiminin gelişimine yönelik stratejik planlar yapmayı ve turizm sektörünün ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikli eğitim modelleri üzerinde çalışmayı hedefliyor. Bu seçimle birlikte, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin turizm eğitimi alanında ulusal ve uluslararası alanda daha güçlü bir konuma ulaşması bekleniyor.