Katar’da aile tatilinin tadını çıkarabileceğiniz en güzel yerler

katar aile tatili

Last Updated on 20 Kasım 2023 by Turizm Günlüğü

Katar, ailece yapılacak bir tatil için mükemmel bir destinasyon. Burada geçireceğiniz zaman, ailenizle birlikte değerli anılar biriktirmeniz için benzersiz bir fırsat sunuyor. İşte Katar’ın çocuklu ailelerin hayallerini süsleyen tatil sırları: Katar aile tatili.

katar aile tatiliAçık Hava Maceraları

Adrenalin tutkunları için bir cennet olan Katar; karada, denizde ve havada macera yaşamak isteyenler için oldukça ideal. Çünkü burada çöl safarilerinden su ve hava etkinliklerine kadar her şeyi bulmanız mümkün. Mesela Kordon, Mor Ada, Al Janoub Stadyumu, İç deniz, Khor Al Adaid Plajı, Al Shaqab, Angry Birds World bu aktiviteleri yapabileceğiniz ve eşsiz deneyimler elde edebileceğiniz yerlerden sadece birkaçı.

Okuma önerisi: MotoGP Yarışı ile varış noktanız: Katar

katar aile tatili
Angry Birds World

Tema Parkları

Desert Falls Su ve Macera Parkı, Doha Festival City ve Doha Quest ailenizde herkesin eğlenebileceği güzel anlar sunuyor.

  • Whizzard Mat Racer, King Cobra ve Ship Çocuk Havuzu gibi 25’ten fazla kaydırak ve ilgi çekici yerin bulunduğu Desert Falls Su ve Macera Parkı, 57.000 metrekarelik muazzam bir eğlence seçeneği.
  • 400’ün üzerinde markaya ve ülkenin ilk Harvey Nichols ve IKEA mağazalarına ev sahipliği yapan Doha Festival City, bir alışveriş cennetinden daha fazlası. Her zevke ve bütçeye hitap eden yemek mekanları ile bölgendeki ilk Angry Birds World ve kış temalı SnowDunes parkına ve ülkenin ilk e-oyun merkezi olan Virtuocity’ye de ev sahipliği yapıyor.
  • İdeal bir eğlence merkezi olarak öne çıkan Quest, Katar’ın ilk tema parkı. 32.000 metrekarelik bir alana kurulu olan bu ilgi çekici kapalı eğlence merkezi; adrenalin dolu eğlence aletleri, cihazlarla kontrol edilen simülatörleri, sanal gerçeklik deneyimleri, minik konuklar için minyatür eğlence aletleri ve ailece eğlenebileceğiniz aktiviteler gibi her yaştan ziyaretçiye hitap eden etkinlikleriyle Doha’da eşi benzeri olmayan bir deneyim sunuyor.
katar aile tatili
Desert Falls Su ve Macera Parkı

Deniz, Kum, Güneş

Güneşin tüm yıl boyunca parladığı bir yerde mükemmel bir plaj tatili aileler için olmazsa olmazlar arasında olmalı. Neden mi? Çünkü Katar’ın 560 km’den (348 mil) uzun el değmemiş plajları var. Bu plajların çoğuna başkent Doha’dan kolayca erişebilirsiniz. Banana Island, Zekreet, Umm Bab ve Fuwairit’e gitmenizi özellikle tavsiye edeceklerimiz arasında. Ayrıca B12 Plaj Kulübünü, Al Aaliya Adasını ve Mafjar Plajını da değerlendirebilirsiniz.

katar aile tatili
Katar Ulusal Müzesi

Şehirden Manzaralar

Katar’da şehirle bütünleşmiş büyüleyici sanat ve kültür zenginliğinin, konukseverliğinin, dünya standartlarında mutfağının, lüks konaklama ve SPA tesislerinin ve diğer turistik mekanlarının keyfini de çıkarmanız mümkün.

Katara Kültür Köyü, Katar Ulusal Müzesi, Banana Island Resort Doha, AlRayyan Hotel Doha Curio Collection By Hilton, Souq Waqif, Morimoto Doha, Hyatt Plaza Mall, Mall of Qatar, Al Hazm, Jazz Club gibi ilgi çeken yerleri gidilecekler listenize dahil edebilirsiniz. Ama unutmayın liste burada yazdıklarımızdan ibaret değil. (: Şehir tatili için gidebileceğiniz diğer yerlere buradan ulaşabilirsiniz.

Katar’ın bu olağanüstü adreslerinde aile fotoğrafları için mükemmel kareler yakalamayı unutmayın. Daha fazlası: Katar’da aile boyu eğlence

Diğer Katar haberlerimiz için tıklayın.