Erciyes’in kış turizmi masaya yatırıldı

Last Updated on 11 Aralık 2017 by Yaşar Çelik

RadissonBlu Hotel Kayseri sponsorluğunda ve ev sahipliğinde 11- 12 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen ‘Kayseri’nin Yıldızı Erciyes Turizmi için Yeni Ufuklar Çalıştayı’na, kış turizmi profesyonelleri, yurt içinden ve yurt dışından uzman danışmanlar, Kayseri’deki şehir ve dağ otellerinin yöneticileri, akademisyenler ve Erciyes’teki otel yatırımcıları katıldı.

İki gün boyunca yapılan workshoplarda PKF Otel Danışmanlıktan Andreas Martin, Erciyes Evrensel Kış Sporları ve Turizm Merkezi’ne global bakış ve bölgeye sunacağı fırsatlar konusunda; Kohl&Partner Danışmanlıktan Claudia Kohl ise, Alpler Bölgesi’ndeki başarılı destinasyon ve otel yöneticiliği tecrübesinin Erciyes’e aktarılması hakkında konuşmalar yaptı.

Erciyes için tanıtım ve pazarlamaya ağırlık veriliyor

Erciyes Kayak ve Kış Merkezi’nde 18 tane uluslararası standartta lift ve 34 farklı kayak pistinin olduğunu kaydeden Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, suni karlama sistemi ve sosyal alanlarıyla birlikte Erciyes’in uluslararası alanda bir kış merkezi haline geldiğini belirtti.

Murat Cahid Cıngı, “Son iki yıldır, koyduğumuz hedeflere hızla ulaşıyoruz. Kışın Erciyes’e, hem şehir içinden hem şehir dışından ciddi bir misafirimiz geliyor. Yurt dışından çok fazla olmasa da,yabancı konuklarımızı ağırlamaya başladık. Türkiye’nin en büyük kış sporları merkezi olan Erciyes, dünyanın da sayılı kış merkezleri arasında yer alıyor. Artık, Erciyes’i daha fazla global ölçeğe taşımanın zamanı geldi. Bu yıl ve gelecek yıllarda,dünya çapında tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine ağırlık vereceğiz” diye konuştu.