Acente ve havayolu firmaları için yenilikçi çözümler

Last Updated on 15 Mayıs 2017 by Yaşar Çelik

Tüm dünyada 70.000’in üzerinde seyahat acentasının kulladığı havayolu bilişim çözümlerini geliştiren Hitit Bilgisayar Hizmetleri, 2017 yılının ilk çeyreğini geride bırakırken; müşteri portföyü ve geliştirdiği ürünlerle büyüme trendini sürdürüyor. Havayolu bilişim çözümleri pazarında dünyanın sayılı firmaları arasında bulunan Hitit, “Crane” markalı çözümleri ile 2017’nin ilk üç ayında üç farklı kıtaya ulaşmayı başardı.

Asya, Avrupa ve Afrika’dan havayolu şirketlerini müşteri portföyüne ekleyen Hitit, dünyanın birçok farklı havayolunun bilişim altyapısını Türk mühendislerin geliştirdiği çözümlerle yapılandırmaya devam ediyor.

Hitit Bilgisayar Sistemleri, hedeflerine ulaştığı ve global havacılık sektöründe adını duyurmayı sürdürdüğü bir yılı geride bırakırken, 2017’nin ilk çeyreğine de hızlı bir giriş yaptı. 2016 yılında 20’yi aşkın havayolu firmasının 60 milyona yakın yolcusunun biletleme işlemlerini gerçekleştiren Hitit; dünyanın önde gelen GDS’leriyle (Global Dağıtım Kanalları) tam entegre bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

2017’nin ilk çeyreğinde, Afrika’dan Air Tanzanya, Asya’dan Pakistanlı Rayyan Air ve Avrupa’dan Almanya’nın önde gelen yer hizmetleri firması Global GSRM ile iş birliği anlaşmaları imzalayan Hitit, %100 Türk altyapısına sahip bilişim hizmetlerini küresel çapta hızlı bir şekilde yaymaya devam ediyor. Halen yolcu hizmetleri sistemi (PSS)alanında dünyanın ilk beş firması arasında olan Hitit, toplamda beş kıtaya yayılmış ürün ve hizmet ağı ile 70.000’nin üzerindeki seyahat acentası tarafından kullanılıyor.

Bu gelişmelerin yanısıra; 2017’nin ilk çeyreğinde 12 milyona yakın biletleme yapan Hitit, sivil havacılık alanında dünya genelinde yolcu trafiğinde beklenen artışa paralel olarak Hitit’in 2017 yılı sonunda, 2016’yı geride bırakacak bir performans sergileyeceği öngörülüyor.

Firmanın çeyrek dönemlik performansı hakkında konuşan Hitit Genel Müdürü Nur Gökman; “Büyüme ivmemiz devam ediyor. Geride bıraktığımız dört ay içinde Asya, Afrika ve Avrupa’daki müşteri ağımızı genişleterek, 2017’ye iyi bir başlangıç yaptık ve bu gelişim grafiğinin devam edeceğini düşünüyoruz. Crane markalı çözümlerimizin bilinirliği gün geçtikçe artıyor. Hitit’in anahtar teslim yolcu hizmetleri sistemi olan Crane Pax çözümünün küresel pazarda kullanım oranı her yıl %25’lere varan oranlarda artıyor.” dedi.

Çok yakın zamanda Crane markası altında yeni çözümlerini sektöre tanıtmaya hazırlandıklarını belirten Gökman sözlerine şöyle devam etti: “Havayolu ve seyahat IT pazarındaki önemli bir boşluğu dolduracak, yenilikçi, kullanışlı ve havayolu firmalarının operasyonel planlamalarında önemli bir yer tutacak yeni çözümümüzü yakın zamanda tanıtacağız.”

Hitit Bilgisayar Hizmetleri Hakkında

1994 yılında kurulan Hitit Bilgisayar Hizmetleri, sektörün hızla büyüyen oyuncularının en çetin ve karmaşık ihtiyaçlarını dahi karşılayabilecek düzeyde yeni nesil havayolu, havaalanı ve seyahat it teknoloji ürünleri ve servisleri sağlamaktadır.
Crane PAX / DCS ürünleri, rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama ve sadakat yönetimi ihtiyaçlarını karşılarken, Crane RA, Crane CA, Crane SP, Crane OCC, Crane CREW ve Crane ALM, sırasıyla, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü /charter yönetim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Müşterileriyle kurduğu yakın ilişkileriyle tanınan Hitit, ürünleri ve servisleri ile ilgili olduğu kadar, müşteri hizmetleri konusunda da mükemmel geri dönüşler almakta ve bu geri dönüşleri daha da kaliteli ve başarılı hizmetlere dönüştürmektedir.
Rezervasyon sistemleri üzerinden geçen 55 milyondan fazla yolcu ile dünya havayolu PSS (Yolcu Servis Sistemi) endüstrisinde 5. sırada bulunan Hitit, Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere uzanan müşteri portföyünü hızla çoğaltmaya ve çeşitlendirmeye devam etmektedir.

www.hititcs.com