Avrupa’nın kültür mozaiği Endülüs’te geçmişe yolculuk

Last Updated on 9 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

Tarih boyunca farklı dini inançların ve kültürlerin ev sahipliğini yapan Endülüs, yüzyıllar boyunca hoşgörünün, bilim ve sanatın Akdeniz kıyılarındaki en özgün merkezi oldu. İslam ve Hristiyan sanatının izlerini süren bu büyülü geçmiş, kültürel zenginlikleri ve eşsiz mimarisiyle gezginlerini bekliyor. Gazella Turizm, tüm tarih ve kültür meraklılarını 5 gece 6 gün sürecek bir Endülüs Turu’na davet ediyor.

Akdeniz kıyılarının en çok merak edilen ve ziyaret edilen rotalarından Endülüs, 8. yüzyılda biriktirmeye başladığı kültür mirasını korumaya devam ediyor. Yüzyıllar boyunca Yahudi, Hristiyan ve Müslüman topluluklarına ev sahipliği yapmış, hoşgörünün, bilimin ve sanatın merkezi olan bu uygarlık, ziyaretçilerine geçmişin izlerini cömertçe sunuyor. Kültürler arası uyumun ve beraberliğin adım adım keşfedildiği Endülüs’te dünyanın her yerinden gelen gezginler kendilerinden bir parça buluyor.

Mimari özelliklerini, ağırlıklı olarak İslam ve Hristiyan kültürlerinin âhenkli bir karışımından alan Endülüs mimarisi, tarih sahnesinde muhteşem bir yolculuğu vadediyor. 11.yüzyılda ulaştığı medeniyet seviyesiyle birçok Avrupa topluluğuna örnek olan bu uygarlık, temelini hoşgörü ve bilimin birleştirici gücünden alıyor. Başta peri masallarında yer alacak güzelliğe sahip El Hamra Sarayı olmak üzere, Endülüs mimarisiyle yapılan dini eserler, sembol binalar, antik tiyatrolar ve daracık sokaklar Endülüs’ün dünüyle bugününü bir arada yaşatıyor. Sevilla, Granada, Cordoba ve Malaga şehirleri, tam bir kültür mabedi olmanın yanı sıra gezginlere kırmızının en güzel tonlarını ve lezzetli Sangria tadımlarını müjdeliyor.

Endülüs turunda gezginleri neler bekliyor?

Gazella Turizm’in 29 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceği Avrupa turunda gezginler;

Kültürler eşiği Endülüs’te tarihin her anına tanıklık edecek, Bir kültür hazinesi olan Granada da Endülüs Emevileri tarafından inşa edilen dünyanın en büyük kalelerinden, gerçek bir mücevher Elhamra Sarayı ve renkli bahçeleriyle Generalife Sarayı’nı ziyaret edecek,

Üç dinin buluştuğu, hoşgörü kenti Cordoba’da camiden kiliseye çevrilmiş, iki mimariden de izler taşıyan Mezquita Katedrali ve Yahudilik, Hristiyanlık ve Müslümanlığın ortak yaşamını en güzek sergileyen Calahorra Kulesi’ni gezecek,

Flemenko’nun şehri Sevilla’da, Kristof Kolomb’un anıt mezarına ev sahipliği yapan Sevilla katedralini görecek,

Gotik ve barok mimarinin buluştuğu en güzel örneklerden Giralda Kulesi’ni keşfedecek

Uçurumun kenarındaki beyaz badanalı evleri, dar sokakları ve köprüleriyle görsel şölen sunan, İspanya’daki en eski boğa güreşi arenasının ev sahibi, muhteşem doğasıyla keşfedilmeyi bekleyen Ronda’yı gezecek.

Gazella Turizm farkıyla Endülüs

Türk Hava Yolları işbirliği ile Cordoba, Granada, Malaga ve Sevilla şehirlerinde gerçekleşecek Endülüs Turu, 4 yıldızlı otellerde 5 gece konaklama, tüm ekstra turlar ve kahvaltı dâhil 1440 Euro.

Gazella Turizm hakkında

1996’da kurulan Gazella Turizm, tüm dünyada keyifle gezeceğiniz yerlere yaratıcı, konforlu ve özenle tasarlanmış konsept turlar düzenler; özgün seyahat anlayışı ve yüksek hizmet standardı ile kendinizi özel hissedeceğiniz eşsiz deneyimler sunar. Tam Hizmet Acentesi yaklaşımıyla uçak bileti, vize, yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu gibi tüm seyahat ihtiyaçlarınıza cevap verir. Gazella MICE ise, uzmanlaşmış ekibi ile kongre, özel organizasyon, toplantı ve bayi organizasyonları konusunda hizmet veren yenilikçi, çok yönlü ve uluslararası alanda güvenilirliğini kanıtlamış bir turizm acentesidir. www.gazella.com