Four Seasons Hotel Bosphorus eve birincilikle döndü

Serhat Yılmaz, Özlem Ata, Fatih Kalem, Ramazan Kurt

Last Updated on 7 Mart 2022 by Yaşar Çelik

Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok prestijli ödül kazanan Four Seasons Hotel Bosphorus, bu kez yeme içme sahnesindeki kalitesi ve yaratıcılığıyla ödüle layık görüldü. Ülkemizdeki baharatlarla, yerli ürünü yerli şeflerin hazırlaması temasıyla gerçekleştirilen “Local Chef Local Product” yarışmasının birincisi Four Seasons Hotel Bosphorus oldu.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen, en iyi ana yemek, en iyi başlangıç, en iyi tatlı kategorilerinin yarıştığı Local Chef Local Product Yarışması’nın birincisi Four Seasons Hotel Bosphorus aynı zamanda En İyi Tatlı ödülünü de kazandı.

Otelin mutfak ekibinden Fatih Kalem (takım kaptanı), Serhat Yılmaz, Özlem Ata ve Ramazan Kurt yarışmaya başlangıç olarak Karaca Mersin balığı havyarı, safran, kuş üzümü, şeftali ve turşu suyu eşliğinde “kuru baharat, ballı levrek ve midye turşusu” ile katıldı.

Bu yaratıcı başlangıcın ardından ana yemekte yarışan lezzet; taze baharat kırıntısı, sucuklu patates, mini sebzeler ve kuzu sosu ile lezzetlendirilen “sumak ve yoğurt ile marine edilmiş kuzu sırtı” oldu.

En iyi sunumu ve tadı yakalayan otel ve restoranların değerlendirildiği yarışmada otelin ekibi, mandalina kreması, melisa peltesi, kakaolu badem kıtırı, mandalina sorbe ve melisa çiçeği sosu ile hazırladığı “dalında Bodrum mandalinası” ile En İyi Tatlı ödülünü de aldı.

Local Chef Local Product yarışmasında birinciliğe layık görülmenin gururunu yaşayan Four Seasons Hotels Istanbul baş aşçısı Savaş Aydemir mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Böylesine organize yarışmalara sektörde kendini kanıtlamış şeflerin jüri olarak katılmasının ülkemizin yemek kültürüne, turizmine ve Türk şeflerinin gelişimine olumlu yönde katkısının olacağını düşünüyorum. Ne büyük gurur ki geçen yıl da bu özel yarışmanın birincisi Four Seasons Hotel Sultanahmet olmuştu.”

Okuma önerisi: Four Seasons Hotels iki oteli ile ‘en iyi 10 otel’ arasında