Tekne sigortasına dikkat!

The Bodrum Cup’ta, 19 Ekim’de Anadolu Sigorta Bodrum – Yalıkavak özel etabı gerçekleştiriliyor. Organizasyonda bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, yat sigortalarının da önemine dikkat çekti.

Her yıl binlerce, yelken ve deniz tutkununu bir araya getiren The Bodrum Cup, 16-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Etap sponsorları arasında Anadolu Sigorta’nın yer aldığı organizasyonda yelkenciler, 6 gün boyunca gulet, tırhandil, cruiser ve katamaran kategorilerinde yarışacak.

150 yat ve bin 500 yelkenci ile birlikte 5 bin yelken meraklısının da katılması beklenen yarış kapsamında, 19 Ekim’de Anadolu Sigorta Bodrum – Yalıkavak özel etabı düzenleniyor.

YELKEN SPORUNA OLUMLU ETKİ

Hem Ege’nin gözde tatil beldesi Bodrum’un, hem de Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunan yarışmanın, yelken sporuna olumlu etkisine de dikkat çeken Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, Anadolu Sigorta olarak organizasyonun destekçisi olmaktan duyduklarını dile getirdi.

“TEKNE SİGORTALARINDA UZAK ARA SEKTÖR LİDERİYİZ”

Bu sponsorlukla aynı zamanda yat sigortalarının önemine de dikkat çekmek istediklerini belirten Sönmez, “Anadolu Sigorta olarak tekne sigortalarında uzun yıllardır uzak ara sektör lideri konumundayız. Tekne sigortası ile ticari amaçla veya özel amaçlı kullanılan gezinti teknelerine; denizde, karada ve/veya çekek yerinde karşılaşabilecekleri rizikolara karşı teminat sağlıyoruz. Bu poliçe ile sadece tekneyi değil; makine, teknenin botları, teçhizat ve donanımları ile 3. şahıslara karşı sorumluluk risklerini de güvence altına alıyoruz. Ayrıca sigortalı tekneler, hem denizde seyir esnasında, hem de marinada konaklama, tamir, bakım, montaj gibi işlemler yapılırken teminat altında” açıklamasında bulundu.

Konuşmasının devamında tekne sigortasının doğal afetler de dahil her türlü istenmeyen kaza ve hasar durumlarını kapsadığını da dile getiren Sönmez, hasar durumunda özel asistans hizmetleri sağlandığının da altını çizdi.