Point Hotel Taksim ünlü yönetmenin belgeselinde

Last Updated on 2 Kasım 2017 by Turizm Günlüğü

12 yıldır Milonga gecelerine ev sahipliği yapan Point Hotel Taksim’in View Point Teras Restaurant’ı “80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli”ne konu oldu.

“80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli” yönetmeni Ernesto Rassi, belgeselinde İstanbul’daki tango mekanlarına da yer vermek üzere Türkiye’ye geldi.

Ernesto Rassi, 26 Ekim 2017 akşamı Point Hotel Taksim’in View Point Restaurant’ında yapılan Milonga’ya katıldı.

Her Perşembe günü Milonga gecelerine ev sahipliği yapan Point Hotel Taksim’in View Point Teras Restaurant’ı, geceden çekilen görsellerle dünyanın ileri gelen Milonga mekanlarını içeren bu kapsamlı belgeselde yerini alacak.

PROJESİNDE İSTANBUL’DA YER ALIYOR

Arjantin asıllı Ernesto Rassi, müzisyen, şarkıcı, tango eğitmeni, aktör, yönetmen, yapımcı olarak tanınmasının yanı sıra, “80 Milonga ile Devri Alem Belgeseli” yönetmeni olarak dünya etrafında Milonga yapılan mekanları bu çalışmasıyla bir araya getiriyor.

Ernesto Rassi 2014’te başladığı projesine devam ederken İstanbul’da Milonga yapılan mekanlara da bu uluslararası belgeselde yer vermek üzere 26 Ekim’de Türkiye’ye gelerek, Point Hotel Taksim’in View Point Restaurant’ındaki Milonga gecesinden renkli kareler elde etti.

Gecede, tek veya çift olarak katılım gösteren, sayısı 100’e yakın yerli ve yabancı sosyal dansçılar danslarını sergilediler. Milonga gecesi, Ernesto Rassi’nin iki tango parçasını seslendirmesi ile devam etti. Kısa bir konuşma yapan Rassi, katılımcılara bu atmosferde bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, tango ruhunun önemini ifade etti.