Erciyes’e Yunanistan’dan turist dopingi!

Last Updated on 16 Kasım 2017 by Yaşar Çelik

Kış turizmi merkezi Erciyes, Yunan turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Radisson Blu Hotel Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes Karaküçük, Erciyes’te bulunan termal su sayesinde gelecek sene, hem kayak, hem de kaplıca imkanlarının olacağının ilgiyi daha arttıracağını söyledi.

10-12 Kasım 2017 tarihleri arasında, Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen 33. Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı’na katılan Menderes Karaküçük, fuarı Kayseri turizmi açısından değerlendirerek Yunan turistlerin ilgisini en çok kayak merkezi ve eski bir Rum Mahallesi olan Talas’ın çektiğini söyledi.

Karaküçük, açıklamasının devamında “Yunanlıların, Erciyes Kayak Merkezi’yle ilgili dikkatlerini çeken konular arasında; kayak merkezinin benzerlerinden çok daha yüksek irtifası, teleferiklerde sıra beklenmemesi, dünyanın en güvenli kayak pistleri arasında bulunması, tesisin büyüklüğü ve modernliği gibi unsurların yanında, Erciyes’te bulunan termal su sayesinde gelecek sene, hem kayak, hem de kaplıca imkanlarının birlikte sunulacak olması yer alıyor” dedi.

Radisson Blu Hotel Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes Karaküçük

HEM KIŞ SPORU HEM DE KÜLTÜR TURİZMİ OLACAK

Kültür kayağı projesinin büyük sinerji oluşturacağını ifade eden Menderes Karaküçük, “Kayseri ve Kapadokya çevresinin, kültür kayağı projesiyle birlikte sunulması, hem kayak için Kayseri’ye gelenleri Kapadokya’ya; hem de Kapadokya’ya gelen turistleri Kayseri’ye çekerek iki destinasyon arasında güçlü bir sinerji oluşturuyor. Türkiye ve Avrupa’daki nerdeyse tüm kayak merkezleri sadece kış turizmi sunabilirken; Erciyes’te hem kış sporu, hem de kültür turizmi imkanları bir arada sunuluyor. Gelecek yıl bunlara kaplıca turizmi de eklenecek” diye konuştu.

YUNANLILAR EN ÇOK ULAŞIM KONUSUNU MERAK ETTİ

Yunanlıların, fuar sırasında standa yaptıkları ziyaretlerde en çok ulaşım konusunu sorduklarını anlatan Karaküçük, “Yunanistan’dan Kayseri’ye gelmek için İstanbul aktarmalı ulaşım sırasında havaalanında ne kadar süre aktarma bekleyeceklerini sordular. Bizde, İstanbul’dan Kayseri’ye özellikle THY’nin yoğun uçuşları olduğunun altını çizerek, Yunanistan içerisindeki aktarmalı uçuşlarda beklediklerinden fazla beklemeyeceklerini kendilerine anlattık” şeklinde konuştu.

2018’DE DAHA FAZLA YUNAN GELEBİLİR

Bu yılki fuarın geçtiğimiz yıllara oranla katılım açısından biraz zayıf kaldığına da değinen Menderes Karaküçük, Yunanlıların son yıllarda yaşadığı ekonomik krizin etkisinin azalmakta olduğunu ve önümüzdeki yıl daha fazla Yunan misafirlerin ülkemize gelebileceğini sözlerine ekledi.