Kış Maratonu Kazdağları’nda yapılacak

Last Updated on 11 Aralık 2017 by Yaşar Çelik

Türkiye’nin ilk ve tek kış ultra maratonu olma özelliğine sahip İda Ultra, bu sene daha fazla ülkeden daha fazla koşucuyla boy gösterecek.

2-3 Aralık tarihlerinde Kazdağları’nda gerçekleşecek olan maratonun ödül törenine Ramada’nın Uluslararası İlk Thermal Oteli olan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa ev sahipliği yapacak.

Kuzey Ege Bölgesinin ilk yabancı zincir oteli olan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen, İda Ultra maratonunun hem otel için hem de bölge turizmi için katkı sağlayacağını dile getirdi.

Otelin bölgedeki etkinliklere başarılı bir şekilde ev sahipliği yapmaya devam ettiğini söyleyen Öngen, İda Ultra maratonunun finalistleri için bir ödül töreni gerçekleştireceklerini de kaydetti.

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen

BÖLGE TURİZMİ AKTİVİTELERLE CANLANACAK

Bölge turizmi açısından kendilerinin dışında başka uluslararası bir zincire bağlı otel olmadığını belirten Öngen, Kuzey Ege’yi tanıtmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Otelin konumunun eko turizme ve sosyal aktivitelere çok uygun olduğunu dile getiren Yağız Öngen, “Uluslararası organizasyonları bölgemize, aktivitelerle çekmek istiyoruz. Bölgemizde yapılan festivallerin bölge turizmine katkısının büyük olduğuna inanıyoruz. Bu tür etkinliklerin arttırılması için belediye başkanlarıyla sürekli görüşmeler içerisindeyiz” dedi.