Ayşen Laçinel’e “İnsana ve Doğaya Saygı Ödülü”

AL Danışmanlık Genel Müdürü Marka Yönetimi ve İnsan Kaynakları Danışmanı Ayşen Laçinel’e 9.Küresel Isınma Kurultayı kapsamında “İnsana ve Doğaya Saygı Ödülü” verildi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD)’nin 17 Kasım’da düzenlediği 9. Küresel Isınma Kurultayı, İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de gerçekleşti.

Bu yıl “Enerjini Depola, Geleceğini Kurtar” temasının işlendiği kurultaya, gazeteciler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası yoğun ilgi gösterdi. Kurultayda, 9. Küresel Isınma Kurultayı ödülleri de sahiplerini buldu.

“Sen Kimsin” ve “Liderlik Frekansı” kitaplarının yazarı Ayşen Laçinel, 10 yıldır ‘insana saygı, dünyaya saygı’ mottosuyla çalışmalarına devam ederek İnsana ve Doğaya Saygı Ödülü’nün sahibi oldu.

BİREYLERİN YÜZDE 60’I YETENEKLERİNİN FARKINDA DEĞİL

Marka ve insan kaynakları alanlarında yönetim danışmanlığı yapan, eğitimler veren AL Danışmanlık Genel Müdürü Ayşen Laçinel, bireylerin yüzde 60’nın yeteneklerinin farkında olmadığının altını çizdi. Laçinel konuşmasının devamında kendini unutan bireylerin, yeteneklerini, gücünü ve katacağı farklılıkları unutabileceğini açıkladı.

İŞİ YÖNETECEK OLAN İNSANDIR

Her bireyin fark edilmesi, değer görmesi ve farkındalığın arttırılması gerektiğini anlatan Ayşen Laçinel, “Ne kadar gelişmiş teknikler ve sistemler kurulursa kurulsun, işi yönetecek olan, ihtiyaçlara ve hedeflere göre güncelleyecek olan insandır” dedi.

ETKİLİ İLETİŞİM İÇİN YOL HARİTASI

Eğitimler vererek kariyer koçluğu yapan Ayşen Laçinel, etkili bir iletişimin stratejik yol haritasına dair şunları anlattı: “Etkili bir iletişimin yol haritasını şu aşamalar oluşturur; Dinlemek, anlamak, fark etmek, konu nedir; amaç nedir; iletişim planı nedir; kiminlesin (yaşı, tarzı, duygusu, değerleri nedir) ve anladığını fark ettiğini sentezleyip görülmesi gerekeni karşı tarafa nasıl fark ettireceksin.”