İstanbul Health Expo’ya yoğun ilgi

İstanbul Health Expo Fuarı ve Uluslararası Bütünleşik Sağlık ve Bakım Kongresi sağlık profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gördü. Organizasyonda 595’i yabancı olmak üzere 5 bin 412 sağlık profesyoneli ağırlandı.

Medikal ve sağlık sektöründeki yeni teknolojilere ve uygulamalara ev sahipliği yapan “5. Hastane Donanımları, Medikal Cihaz ve Sağlık Hizmetleri Fuarı (İstanbul Health Expo-İstanbul Sağlık Fuarı) ile 3. Uluslararası Bütünleşik Sağlık ve Bakım Kongresi” CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirildi.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından, Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu (SADEFE) iş birliğinde, Fujitsu ana sponsorluğunda düzenlenen fuarda, sağlık çalışanlarına spesifik konularda kongre, sempozyum, çalıştay ve seminerler verildi. Üretici firmaların sağlık alanındaki ürün ve projeleri yabancı alıcılarla buluşturuldu.

SAĞLIK TURİZMİNE DAİR HER ŞEY 

240’ın üzerindeki markayı İstanbul’da bir araya getiren ve İstanbul Health Expo ile eş zamanlı düzenlenen Uluslararası Bütünleşik Sağlık ve Bakım Kongresi’nde sağlık turizminde Türkiye’nin dünyadaki yeri, Türkiye’nin medikal turizm hedefleri, yaşlı bakım hastalarında termal sağlık turizmin yeri, ulusal ve uluslararası ölçekte iş sağlığı ve güvenliği gibi sağlık alanında ilgi çekici pek çok konu masaya yatırıldı.

200 KONUŞMACI 70 OTURUM

Yerli ve yabancı sağlık profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gören kongrede 200’ün üzerinde konuşmacı tarafından 70 oturum gerçekleşti. 6 salonda gerçekleştirilen kongre ve sempozyumlara sağlık profesyonellerinin ilgisi büyük oldu.

TÜRKİYE SAĞLIKTA LİDER KONUMUNDA

Fuar ve kongreyi değerlendiren İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan Koç, Türkiye’nin sağlıkta bölgesinde lider konumda olduğunu aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksek katılımla geçen kongreler ve sempozyumların ülkemizin sağlık turizmine katkısı büyük olacak. İlaçta ve tıbbi cihazda yerli ve milli üretime yönelik yapılan sempozyumlarda ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte çok önemli bir stratejik öneme sahip. İş sağlığı ve güvenliği alanında yerli ve milli donanım ve ekipman üretiminin tüm paydaşlarla birlikte ele alındığı sempozyuma da ilgi çok büyük oldu. İş sağlığı ve güvenliği konusuna fuarda geniş yer verildi. Ülkemizde meslek hastalıkları ve iş kazalarının önlenmesi için bu tür bilimsel etkinlikler çok büyük önem arz ediyor.”

İNOVATİF ÜRÜNLER SERGİLENDİ

İstanbul Health Expo Fuarında görme engelliler için üretilen ve yüzde 30 oranında görme oranını arttıran cihaz, 10 dakikada 300 kalori verdiren zayıflama aleti ve yatalak hastalarda oluşan yaraları engelleyen yatak gibi pek çok inovatif ürün sergilendi.

Fuarda Suudi Arabistan, Katar, Kosova, Ürdün, Lübnan, İran ve Irak başta olmak üzere 20 ülkeden tıbbi cihaz ve malzeme alıcıları kalıtım gösterdi.