Numan Kurtulmuş: Bölge mutfaklarımız Türkiye turizmini güçlendirecek

Bu yıl Travel Turkey İzmir Fuarı ile eş zamanlı düzenlenen 3. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Ülkemiz bölgelerinin mutfak zenginliğini Türkiye turizmini çok güçlendirecek yeni bir zenginlik alanı olarak görüyoruz” dedi.

Yemek kültürümüzün Türkiye’nin gastronomi turizminin gelişmesine katkıda bulunacağını dile getiren Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin uluslararası alandaki bu itibarının özellikle yabancı turistler vasıtasıyla artıracağını biliyoruz” diye konuştu.

3. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nin açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımlarıyla 7 Aralık 2017 Perşembe Günü gerçekleştirildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Can Şımga-Muğan, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Erdal Çelik’in de yer aldığı organizasyonda turizm sektörünün önde gelen temsilcileri bir araya geldi. Konuşmaların ardından plaket töreni düzenlendi.

HEDEFLERE BİRLİKTE ÇALIŞIRSAK ULAŞABİLİRİZ

Kongrenin açılışında bir konuşma yapan Numan Kurtulmuş, bulunduğumuz coğrafyanın Türkiye’nin mutfağına zenginlik kattığını vurgularken Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasının sektördeki bütün paydaşların birlikte çalışmasıyla mümkün olacağının da altını çizdi.

TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİNDE KATKIDA BULUNACAK

Bölgelerimizin güzel mutfaklarının zenginliğini Türkiye turizmini çok güçlendirecek yeni bir zenginlik alanı olarak gördüklerini dile getiren Kurtulmuş, “Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunacağını, Türkiye’nin uluslararası alandaki itibarının özellikle yabancı turistler vasıtasıyla artıracağını biliyoruz” şeklinde konuştu.