Crowne Plaza İstanbul-Florya’da resort tadında iş toplantısı keyfi

Crowne Plaza İstanbul-Florya Genel Müdürü Volkan Öztürkler

Diğer şehir otellerinden farklı olarak denize sıfır konumu ve doğayla bütünleşik yapısından ötürü tam bir city-resort oteli olan Crowne Plaza İstanbul-Florya, İstanbul içinde resort tadında toplantı, etkinlik ve davet organizasyonları için ideal bir ortam sunuyor.

Şehir merkezinde tatil beldesi sıcaklığı hissettiren, yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin yanı sıra İstanbul dışına çıkmak istemeyenlerin de hafta sonu veya tatillerde keyifle zaman geçirebilecekleri Crowne Plaza İstanbul-Florya, dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum ve seçkin mağazaların yer aldığı Türkiye’nin ilk denize sıfır alış veriş merkezi Aqua Florya’ya sadece 3 dakikalık yürüyüş mesafesinde. Böylelikle, otelde konaklayan tüm misafirlere çok uzağa gitmeden aynı komplekste yer alan bu tesislerde yeme, içme ve eğlence adına çok sayıda alternatif avantajlı olarak sunuluyor. Misafirlerine oldukça kolaylık sağlayan, şehir merkezine hem yakın hem şehirden uzak bir tatil beldesi sıcaklığı hissettiren Crowne Plaza İstanbul-Florya’nın bulunduğu konumun bir başka avantajı ise havaalanı, fuar ve kongre merkezlerine oldukça yakın olması. Atatürk Havalimanı’na 7 km uzaklıkta olan otelden havaalanına transfer servisleri bulunuyor.

DİKEY DEĞİL YATAY MİMARİ

Florya’nın ilk ve tek beş yıldızlı oteli olarak “Marin” konseptiyle konuklarına şehir içinde huzuru sunan Crowne Plaza İstanbul-Florya’da kentten uzaklaşmadan bir tatil köyünün huzurlu ortamını bulacaksınız. Mimarisi ile de göze çarpan otelin en önemli özelliği, dikey değil yatay bir yapıya olması. Birbirine bağlı 4 ayrı blokta 306 misafir odası bulunan ve odalarının tamamına yakını deniz manzaralı ve balkonlu olan otel, misafirlerine konaklamaları boyunca odalarının balkonunda da ayrıcalıklı bir keyif sunuyor. Misafirler, yazın deniz manzaralı açık havuzda güneşin ve yüzmenin tadını çıkarırken, otel içerisinde bulunan Livera SPA’daki kapalı yüzme havuzu, sauna, hamam ve spor salonundan dört mevsim ücretsiz yararlanabiliyor. SPA ve masaj hizmetlerini kapsayan fırsat paketleri de otel misafirlerine sunulan ayrıcalıklar arasında.

6 FARKLI TOPLANTI SALONU

Crowne Plaza İstanbul-Florya Genel Müdürü Volkan Öztürkler, 6 farklı toplantı salonlarında en son teknolojik ekipmanlar ile 800 kişiye kadar ağırlama servislerinin bulunduğunu belirterek, şunları söyledi: “Görkemli bir baloya, muhteşem bir düğüne ya da çok önemli bir konferansa ev sahipliği yapabilen 550 metrekarelik Balo Salonumuz sütunsuz olduğundan talebe göre ikiye bölünerek ihtiyaçlara uygun şekil alabilir. İkiye bölündüğünde biri 338 metrekarelik, diğer 212 metrekarelik iki ayrı salonda etkinlikler düzenlenebiliyor. Tiyatro, gösteri, konferans, eğitim, workshop gibi çeşitli etkinliklerin yapılabileceği balo salonumuzda projeksiyonumuz, dev ekranımız ve bütün teknik altyapımız mevcut. Bunun dışında yine aynı alanda büyüklükleri 32, 57, 68, 100 ve 110 metrekarelik olarak değişen 5 toplantı odamız daha var. Toplantı odalarımızın kişi kapasitesi oturma düzenine göre değişiyor. 6 toplantı odamızdan beş tanesi gün ışığı alıyor. Toplantı odalarımızın hem içinde hem dışında çay/kahve setupları atılabiliyor. Tüm toplantı odalarımızın buluştuğu bir fuaye alanımız var. Arzu edilirse bu fuaye alanında da çay kahve düzeni olabiliyor. Bütün toplantı salonlarımızda internet kullanımı ücretsizdir. Toplantı salonlarımızın olduğu alanda restoranımız ve vestiyer servisimiz vardır. Girişi ayrı olduğu için toplantı salonlarımıza kontrollü giriş yapılmaktadır. Toplantının büyüklüğüne göre yukarıda basını karşılama veya kayıt masası oluşturma için bir alanımız mevcut.

“ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPTIK”

Açıldığımız günden bu yana otelimizde oldukça büyük organizasyonlara imza attık. Bazı önemli markaların lansman toplantıları, dergilerin ödül törenleri ve geceleri, iftar yemekleri gibi önemli organizasyonlar otelimizde yapıldı. Atatürk Havalimanı ve CNR Fuar Merkezi’ne yakınlığımız özellikle şehir dışından gelen misafirler için otelimizi çok cazip kılıyor. Hava alanına düzenli olarak servisimizin de olması misafirlerimize ciddi anlamda kolaylık sağlıyor. Onun dışında şehir merkezinde konaklamalı toplantılar olduğunda, şehrin dışına çıkmış hissiyatı da veriyoruz. Şehir dışında yapmak yerine, şehir merkezinden çok fazla uzaklaşmadan deniz kenarında bir yerde bu tarz toplantıları yapmak da önemli bir avantaj. Toplantı arasında misafirlerimiz dilerse otelimizin sahilde yürüyüş yaparak kendilerini yenileyebilirler. Bu arada başka temel ihtiyaçları varsa, Aqua Florya AVM’ye gidip bunları karşılama fırsatı da var. İki toplantı arasındaki boşlukta Istanbul Akvaryum’u gezme imkanına da sahipler. Fiyat avantajının yanı sıra bu tarz ek avantajlarımız da var. Şehir içindeki otellere ek olarak sunduğumuz avantajlar çok fazla. Az önce söylediklerime ek olarak; misafirlerimizin toplantı sonrası Livera SPA’daki kapalı yüzme havuzu, sauna, hamam ve spor salonundan günün yorgunluğunu atma imkanı da var. CNR ve İFM’deki fuarları da takip ediyoruz. Fuar için gelenlere sunduğumuz konaklama paketlerimiz var. Toplantılarını otelimizde yapmasalar bile fuar sonrası özel yemeklerini veya davetlerini burada gerçekleştirebiliyorlar. Ya da konaklama paketimizdeki avantajlarımızdan faydalanıyorlar. Tüm bunları bir arada misafirlerimize sunuyoruz.

“MICE’DA DA İDDİALIYIZ”

Özellikle son dönemde tüm firmalar bütçelerini daha bir kontrol altına almış durumda. Firmalar, markalar geçmişte Antalya’ya ya da yurt dışına dahi gerek kendi personelini gerekse de müşterilerini götürme usulüyle yaptığı toplantılarda biraz kısıtlamaya gittiler. Bu durumda biz bir anlamda Antalya’yı ayaklarına getirmiş oluyoruz! Offside meetingi otelimizde yapma imkanı sunuyoruz. Eskiden SPA’ya gitmek için Sapanca’ya hafta sonu paketleri alınıyordu. Bence Crowne Plaza İstanbul-Florya varken artık oraya da gitmeye gerek yok. Çünkü Etiler, Bebek ya da Beşiktaş gibi şehir merkezindeki yerlerde oturanlar için burası bir Sapanca aslında! SPA’sı var, konaklaması var, denizi var… Bu havayı solumak bile kendinizi başka bir yerde hissetmenize yetiyor. Yatay bir mimarisi olan otelimizin sahile bakan ön kısmına indiğinizde yosun kokusu, havuzu ve deniziyle kendinizi Antalya’da bir resort otelde hissediyorsunuz. Tüm bunlar bizi şehir otellerinden ayıran cazip özelliklerimizdir. Bu özelliklerimiz nedeniyle MICE’da da çok iddialıyız. Tüm toplantı salonlarımızı düşündüğümüzde bin 500 kişilik büyük organizasyonları yapabilme imkanına sahibiz”.