2 milyonu aşkın hacı adayının heyecanla beklediği Hac kuraları çekildi

2 milyona yakın hacı adayının heyecanla beklediği Hac kurası çekimi gerçekleştirildi. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği kuranın sonucu akşam saatlerinde netlik kazanacak. Kuradan çıkan yaklaşık 80 bin kişi için kayıtlar 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

2017 yılında 80 bin kişiye yükseltilen hacı adayı kontenjanı bu yıl da yine 80 bin olarak belirlendi. Hac kura sonuçları, kazananların cep telefonlarına SMS olarak gönderilecek. SMS ile gönderilen şifre ile kurada kesin kayıt hakkı elde edenler, 5 Şubat – 16 Şubat 2018 tarihleri arasında kesin kayıtlarını yaptırabilecekler.

Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda, bilgisayar ortamında, basına ve kamuoyuna açık olarak yapılan kura için heyecanını dile getiren Vizyon Grubu Yönetim Kurulu Üyesi M.Talha Çizmeci, “Geçtiğimiz yıllarda Kabe etrafında yapılan genişletme çalışmaları sebebiyle Hac’da ülkelere verilen binde 1 kotadan da ekstra bir kesinti uygulanmıştı. 2017 yılında 80 bin olarak belirlenen yeni kontenjanın bu yıl da devamlılığı sağlandı. Toplamda 80 bin hacı adayımız, kutsal topraklara gitmek için gün sayıyor. Vizyon Turizm olarak hacı adaylarının bu heyecanını paylaşıyoruz. Kutsal görevini yapmak için bizi tercih eden hacı adaylarımıza daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da en güvenilir ve en kalite hizmeti vereceğiz. Yıllardır kazandığımız tecrübemizi profesyonel olarak uyguluyor Vizyon Turizm kalitesini her geçen yıl daha da ileriye taşıyoruz” dedi.