Başaran Ulusoy Gaziantep’te neler söyledi?

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) seçimleri için geri sayım sürerken, mevcut Başkan Başaran Ulusoy’un yeniden aday olup olmayacağı veya yerine kimi aday göstereceği konusu en çok merak edilen konular arasında olmaya devam ediyor.

Bu hafta sonu Güneydoğu bölgesine gezi yapıp bölge acenteleriyle biraraya gelen Ulusoy, merakla beklenen soruya yine net yanıt vermedi. Grand Hotel Gaziantep’te düzenlenen toplantının sonunda katılımcılara ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz” diye soran Ulusoy’a ‘Helal olsun’ yanıtı gelirken; bir acentecinin “Bir şartla helal ederiz, adaylığınızı açıklarsanız” şeklindeki sözlerine Ulusoy şöyle yanıt verdi: “Sizler anlayışlı dostlarsınız. Bizler dışarıdan aynı desteği vereceğiz. Aynı tecrübe ve istikrarı yaşatacak arkadaşlarımız var. Ben destek vereceğim.”

Konuşmasında diğer başkan adaylarına ilişkin eleştirilerde de bulunan Başaran Ulusoy, seçimi hipodroma, futbol maçına çevirmekle suçladı. Acentelere ‘Gelin Genel Kurula sahip çıkın’ çağrısı yapan Ulusoy, “Genel Kurul’da bazılarının marifetlerini açıklayacağım. Şimdi burada açıklayarak kafalarınızı karıştırmak istemiyorum” dedi.

Konuşması sosyal medyadan canlı olarak yayınlanan Başaran Ulusoy, bu akşam Hatay’a yarın Adana ve Mersin’e sonra Antalya’ya gideceğini de söyledi. Ulusoy’un gezisine Genel Sekreter Çetin Gürcün, TÜRSAB Yönetim Kurulu üyeleri Numan Olcar ve Davut Günaydın da katılıyor.

Gaziantep Acenteleriyle buluşmamız

Başaran Ulusoy paylaştı: 10 Şubat 2018 Cumartesi