“THY, AKP ile zarar ediyor”

Last Updated on 20 Şubat 2018 by Turizm Günlüğü

THY’nin 2017 yılı bilançosu ile ilgili TBMM’ye soru önergesi veren CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, “THY, hâlâ kamuoyuna kâr-zarar tablosunu açıklamıyor. Ancak AKP iktidarıyla birlikte her geçen gün zarar ediyor” dedi.

THY’nin havacılıkla hiçbir ilgisi olmayan yandaşlar tarafından yönetildiğini söyleyen Haluk Pekşen, “Geçen sene 6.5 milyar TL zarar etmişti 2017 yılında ise 2 milyar 975 milyon TL zarar ettiği iddia ediliyor” açıklamasında bulundu.

Birgün.net’te yer alan habere göre THY’nin yönetim kurulu ve onun başkanının derhal istifa etmesi gerektiğini söyleyen CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, THY’de yapılan ve büyük zararlara neden olan hataların yönetim zafiyetinden kaynaklanmakta olduğunu iddia etti.

Haluk Pekşen meclise sunduğu soru önergesinde şunlara yer verdi:

•THY’nin dışardan aldığı hizmetlerin yandaş firmalardan ve fahiş fiyatlarla ihalesiz olarak alındığı ve böylece THY’nin hortumlandığı iddiaları doğru mudur?

•Hangi siyasi güç vatandaşın vergilerini batıran, havacılıkla hiçbir ilgileri olmayan bu yöneticileri görevde tutmaktadır?

•THY mali açıdan hesap vermemek ve hesaplarının gizlenebilmesi için mi Varlık Fonu’na devredilmiştir?