Ilıca plajı kiralandı hizmetler artık ücretsiz!

Çeşme’nin en önemli plajlarından biri olan Ilıca Plajı, Çeşme Belediyesi ile Milli Emlak arasındaki protokolün imzalanmasıyla kiralandı. Plajda şemsiye ve şezlong hizmetleri artık ücretsiz!

Dört yıldır Çeşme Belediyesi olarak almak istedikleri Ilıca Plajı hakkında açıklama yapan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Milli Emlak ile protokol imzalayarak on yıllığına kiraladıklarını söyledi.

Birgün.net’te yer alan habere göre Ilıca Plajı’nın Çeşme’nin en önemli plajlarından birisi olduğunu vurgulayan Muhittin Dalgıç, “Dört yıldır, sahillerin tek elden yönetilmesi için ‘ilgili yerel idareye devredilmelidir’ diye söylüyorduk. Bu çabalarımız sonuç verdi ve en önemli plajımızı Çeşme halkımıza kazandırmış olduk. Bugün de Milli Emlak Müdürlüğümüzle protokolümüzü imzaladık. Bizim yapmak istediğimiz, plajımızı kullanan bütün Çeşme halkımızın ve konuklarımızın, kıyı kenar yapısı içindeki hizmetlerden ücretsiz yararlanmasıdır” diye konuştu.

“ÖRNEK BİR PLAJ YARATACAĞIZ”

Nisan ayı sonuna kadar, plajın düzenlemesini yapıp, girişin ve gölgelik ile şezlongların ücretsiz olacağında haberini veren Dalgıç, “Örnek bir plaj yaratacağız. Plajda, belediyemizin görevlendirdiği kişiler olacak. Giriş ve çıkışlar kontrol edilecek. Plaja gelen vatandaşlarımız, sadece, belediyemize ait şirket olan ÇEŞTUR tarafından işletilecek büfelerden alacakları yiyecek ve içeceklere ücret ödeyecekler” dedi.

2019’DA ILICA PLAJINA YENİ PROJE GELİYOR

Milli Emlak Müdürlüğü ile yaptıkları protokolle Ilıca plajının kullanım hakkını on yıllığına aldıklarını söyleyen Muhittin Dalgıç, aldıkları alanın devletin hüküm ve tasarrufu altındaki bir alan olduğunu belirterek Ilıca plajı için belediye olarak hazırladıkları bir proje olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Plajın yanından geçen yolun altına duşları, tuvaletleri, kafe ve restoranları alıp, oradan bu hizmetleri daha kolay vereceğimize inanıyoruz. Bu yıl, yaz sezonuna az zaman kaldığı için yetiştirmek mümkün değil. 2019 yılı yaz sezonunda bu projemizi gerçekleştirmiş olacağız. Bu sezon sadece kumsal üzerinde hizmet sunacağız.”