Hestourex 2018’de TUROYD’a yoğun ilgi

Antalya’da bu yıl ikincisi düzenlenen Hestourex Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’na katılan TUROYD, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

160 ülkeden yaklaşık 5 bin katılımcının buluştuğu fuarda sağlık, spor turizmi ve alternatif turizmin geliştirilebilmesi için karşılıklı işbirlikleri ve görüşmeler yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Turizm Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ali Can Aksu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ilçe belediye başkanları ile sektör temsilcileri, yabancı katılımcılar ve davetliler katıldı.

SEKTÖRE FAYDA SAĞLAYACAK PROJELER İÇİN SÖZ VERDİLER

Fuarda TUROYD standını ziyaret eden Dış İşleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Hestourex Fuarı Danışma Kurulu Başkanı Emin Çakmak çalışmalarından ötürü TUROYD’a tebrik mesajları ileterek sektöre fayda sağlayacak ortak projelerde yer alacaklarının sözünü verdiler.

TUROYD EMİN ADIMLARLA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

TUROYD Başkanı Ali Can Aksu ve TUROYD Akdeniz Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Halil Duru turizmin sağlıklı gelişebilmesi için otel yöneticilerinin statülerinin arttırılması gerektiğini vurguladı. Nisan ayında birinci yılını kutlayacak derneğin 81 ilde ve 15 ülkede yer alan temsilcilikleri ile emin adımlarla çalışmalarına devam ettiğini anlattı.