Güneydoğu’nun yeni termal merkezi Çermik!

Son Güncelleme Tarihi

Halk arasında Doğunun Paris’i olarak adlandırılan Diyarbakır, artık termal turizmin yeni adresi. Güvenli bir şehir haline gelen Diyarbakır, Çermik’te yer alan Giran Park Termal Hotel ile misafirlerine kaplıca hizmeti veriyor.

Diyarbakır’ın artık yanlış algılardan uzak bir hale gelmesi gerektiğinin altını çizen Giran Park Termal Hotel’in Genel Müdürü Güngör Gürel, “Diyarbakır huzurun ve güvenin şehridir. Turizm açısından da çok zengin bir yer. Doluluk oranlarımız yüzde 85’leri buldu. Burada bulunan termal tesislerimiz turistleri büyülüyor” dedi.

Turizm Yazarı Halil Öncü’ye konuşan Giran Park Termal Hotel’in Genel Müdürü Güngör Gürel, bu kadim şehrin reklamının en iyi şekilde yapılmasını ve olumsuz tüm algıların yıkılması için çağrıda bulundu.

“Diyarbakır Doğunun Paris’idir” diyen Güngör Gürel, şehrin turizm açısından çok zengin bir yer olduğuna dikkat çekerek “Diyarbakır ve halkını artık yanlış algılarla tanınması yerine yerli ve yabancı turistlerin buraya gelerek bire bir tanımasını ve misafirperverliğini gördükten sonra algılarının değişeceğine inanıyorum. Bu topraklarda yaşayan bizler bu kent için elimizi taşın altına koymamız boynumuzun borcudur. Kentte bulunan kamu kurumları, siyasi partiler ve diğer sivil toplum kurumlarına çağrım, Diyarbakır’ın huzurun ve güvenin şehri olduğudur” diye konuştu.

Otelin doluluk oranlarına da değinen Gürel, gelen misafirlerin kent ile ilgili düşüncelerine çok önem verdiklerini belirterek şu anda Genel Koordinatörü olduğu otelde doluluk oranı yüzde 85’i geçtiğini söyledi.

Giran Park Termal Hotel’in Genel Müdürü Güngör Gürel

“BU YIL BİZİM İÇİN TURİZM YILI OLACAK”

İran, Irak, Almanya ve ülkemizin çeşitli illerinde gelen yerli ve yabancı turistleri ağırladıklarını da ifade eden Gürel, şöyle konuştu:

“İnanıyorum bu yıl, gerek otelciler gerekse diğer işletmeler için turizm yılı olacaktır. 2017 yılı bizler açısından iyi geçti. 2018 yılında gayretlerimizi ve hedeflerimizi artırmak zorundayız. Böyle bir açık hava müzesinin dünya çapında bilinmesi ve tanınması gayreti içinde olacağız. Turistlerin gelmesi sadece otellere değil dolaylı olarak kentteki kasaba, manava, tekstilciye ve esnafa da kazanç kapısıdır.”

KAPLICA TURİZMİN YENİ ADRESİ ÇERMİK!

Güneydoğu’nun Termal Merkezi Çermik’de birbirinden güzel inşaa edilen kaplıca tesislerinin adeta insanı büyülediğine de dikkat çeken Gürel, Çermik’de bugün Avrupa standartlarında tesisler görmek mümkün olduğunu söyledi. Bunlardan birisinin de Giran Park Termal Oteli olduğunu ifade eden Güngör Gürel, tesisi şöyle anlattı:

“Misafirlerin rahat bir tatil yapabilmeleri için gerekli tüm hazırlıklar yapılmış durumda. Otel bu yaz Avrupa’dan gelecek konukları ağırlamak için adeta gün sayıyor. Giran Park Termal Otel; 2 Suit 2 Family 1 Engelli odası olmak üzere toplam 82 odaya sahiptir. Otelimize İran, Irak, Almanya ve yerli turistleri ağırlıyoruz. Otelimizde birçok kurumsal firmanın da kongre ve banket yemeklerini yapmış bulunduk. Otelimiz Bay, Bayan Spa bölümleri ayrı olmak üzere 2 termal havuz 2 tatlı su havuzu 21 kurnalı Türk hamamı 2 sauna 2 buhar odası 2 tuz odası ve 14 adet özel aile termal odalarına sahip. Kaplıca suyumuz 05.04.2005 yılında 1192 protokol numarasıyla sağlık bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı Çevre Sağlık araştırma müdürlüğü tarafından analiz edilmiştir. Analiz sonuçlarına göre kaplıca suyunun kimyasal ve bakteriyolojik insan sağlığına elverişli olduğu görülmüştür.”

Turizm Yazarı Halil Öncü ve Giran Park Termal Hotel’in Genel Müdürü Güngör Gürel

DİYARBAKIR, BU YIL TURİZMDE ATAĞA GEÇİYOR

Tarihte onlarca medeniyete ev sahipliği yapan, zengin kültürel dokusuyla ziyaretçilerini hayran bırakan Diyarbakır’ın bu yıl turizmde atağa geçtiğimi de dile getiren Güngör Gürel, kentin açık hava müzesi Sur ilçesinde çatışmalar nedeniyle zarar gören birçok tarihi yapının devletin aktardığı kaynakla eski haline kavuşturulmasının da meyvelerini vermeye başladığını söyledi.