Özbekistan turizmde Erciyes’i model alacak

Özbekistan Turizm Geliştirme Bakanı Aziz Abdulhakimov ve Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı

Last Updated on 14 Nisan 2018 by Turizm Günlüğü

Türkiye ve Özbekistan arasında imzalanan “Turizmi Geliştirme İş Birliği Anlaşması” için ülkemize gelen Özbekistan Turizm Geliştirme Bakanı Aziz Abdulhakimov, ziyaretine Kayseri Erciyes’ten başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kış turizmine yönelik en büyük yatırımların gerçekleştiği Erciyes Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunan Bakan Aziz Abdulhakimov, Erciyes’e hayran kaldığını belirtti.

ERCİYES’İ MODEL ALMAK ÖZBEKİSTAN TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı’nın eşlik ettiği gezide Özbekistan Turizm Geliştirme Bakanı Aziz Abdulhakimov, Erciyes’teki bu devasa yatırımı ve turizm potansiyelini görünce çok mutlu olduklarını ifade ederek “Özbekistan’da turizmin gelişmesi için çaba gösteriyoruz. Burada yapılan Erciyes Master Planı’nı örneklemek ve Erciyes A.Ş. gibi bir kurumun sahip olduğu tecrübelerden faydalanmak bizlere çok şey katacaktır. Erciyes’i model alarak ülkemiz turizmine birlikte hizmet etmekten büyük memnuniyet duyacağız” dedi.

İKİ ÜLKE İÇİN KIŞ TURİZMİNDE BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

Ziyaretinden dolayı Özbek Bakan Abdulhakimov’a teşekkür eden Dr. Murat Cahid Cıngı ise “Bilindiği üzere Erciyes, Kayseri Büyükşehir Belediyemiz eliyle ortaya konan Master Plan’la, bölgemizde son yıllarda ortaya çıkan en büyük yatırımlardan birisi oldu. Ülkemizde kış turizm aydınlanmasına öncülük eden dağımız bugün Türkiye’nin en gelişmiş, dünyanın ise sayılı kayak merkezlerinden biri haline geldi. Avrupa’daki kayak merkezleri örneğinde olduğu gibi Erciyes, profesyonel bir mantıkla Erciyes A.Ş. tarafından yönetilmektedir. Özbekistan’da kış turizmi alanında yapılacak olan her türlü çalışmaya, Türkiye’nin ilk ve tek dağ yönetim şirketi olarak edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimimizle destek vermeye hazırız. Kardeş ülke Özbekistan ile ülkemiz arasında turizmin gelişmesi açısından imzalanan Turizm Geliştirme İş Birliği Anlaşması’nın da çok faydalı olacağı kanaatindeyiz. Sayın Bakan Abdulhakimov’un ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduk. Önümüzdeki zamanlarda iki ülke için özellikle kış turizminde büyük işbirliği imkânlarının çıkacağını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.