Yağız Öngen, Batılı turisti kazanmamız için yapılması gerekenleri anlattı…

Ramada Resort Kazdağları
Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkanı Yağız Öngen

Türkiye’nin Batılı turistleri geri kazanması için neler yapması gerektiği konusunda somut önerilerde bulunan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen, ülkemize yönelik olumsuz algıya değiştirecek adımlar atılmasının önemine dikkat çekti.

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen, HT Bloomberg kanalında canlı yayınlanan İş Dünyası programında; bölgeyi tanıttı ve Türkiye turizmi hakkında düşüncelerini iletti. Kazdağları ve Kuzey Ege’den, Edremit Körfezi’nden, Çanakkale Troya Yılı’ndan ve daha bir sürü konudan bahseden Yağız Öngen, kaybettiğimiz Avrupalı ve Amerikalı turisti geri kazanmak için daha çok çalışmamız gerektiğini söyledi.

“TÜRKİYE’NİN TANITIM PROBLEMİ YOK, ALGI PROBLEMİ VAR”

“Türkiye’nin tanıtımın alışıla gelen klasik pazarlama teknikleriyle yapılmasının artık mümkün olmadığını söyleyen Öngen, “Fuarlar ve billboardlarla tanıtım yapmak yeterli değil. Biz şu anda Paris Meydanı’na en büyük billboardu da diksek bir anlamı yok. Çünkü Türkiye’nin tanıtım problemi yok, algı problemi var. Türkiye’yi herkes biliyor aslında” dedi.

“GÜVEN VE HUZUR TEMALI FAKLI PROJELER YAPMAMIZ GEREKİYOR”

Sosyal medyanın gücünün artık yadsınamayacağını ifade eden Yağız Öngen, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Avrupa ve Amerika’daki sosyal medya fenomenlerini ülkemize getirebiliriz ve bunlar Türkiye’nin 81 şehrini dolaşabilir. Ve orada değinmemiz gereken şey Türkiye’nin güzellikleri değil, onu herkes biliyor. ‘Türkiye’de rahatlıkla tatilimi yapabiliyorum’, ‘Türkiye’de bir güven ve huzur sorunu yok’. Bu ve bunun gibi farklı projeler yapmamız gerekiyor”.