Bodrum, daha fazla Arap turiste hazır!

Bodrum Tanıtma Vakfı yetkilileri Cemil Bayraktar, Hülya Kocadon ve Perihan Şahin ile bazı turizm firmaları da fuarda yer alarak Bodrum'un tanıtımını yaptı.

Son Güncelleme Tarihi

Bodrum Tanıtma Vakfı’nın Dubai’de katıldığı fuarda yaptığı olumlu görüşmeler sonucunda Körfez ve Ortadoğu ülkelerinden haftada 9 direkt uçuş için anlaşma sağlandı.

Bodrum, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen Arabian Travel Market (ATM) Turizm Fuarı’na açılan stantta tanıtılıyor. Fuarda, bu yıl 13 Haziran’dan itibaren Birleşik Arap Emirlikleri ve Lübnan’ın Beyrut şehrinden bir havayolu şirketi (Air Arabia Havayolu) aracılığı Bodrum’a haftada 3, Ürdün, Kuveyt ve Katar’dan da hafta da 1’er uçuş gerçekleştirileceği duyuruldu.

Bu yıl 25’incisi Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde 22-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ATM Turizm Fuarı’na 153 destinasyondan 29 bin katılımcı ile 34 bin 500 turizm profesyoneli katıldı. Bodrum Tanıtma Vakfı yetkilileri Cemil Bayraktar, Hülya Kocadon ve Perihan Şahin ile bazı turizm firmaları da fuarda yer alarak Bodrum’un tanıtımını yaptı.

CNN Türk’te yer alan habere göre Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede, direkt uçuşlarda yaşanacak artışla bu yaz sezonunda Bodrum’a gelecek turist sayısında önemli oranda artış yaşanacağına dikkati çekti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yurt dışındaki neredeyse tüm önemli turizm fuarlarında, Bodrum standıyla yerlerini aldıklarını vurgulayan Başkan Kocadon, şöyle konuştu:

KÖRFEZ VE ORTADOĞU’DAN HAFTADA DOKUZ UÇUŞ

“Bodrum Yarımadası’nı bir bütün olarak; tarihi, yerel ve kültürel özelliklerinin yanı sıra eşsiz güzellikteki doğasını ve mekanlarını tanıttık. Bodrum’a ilgi gösteren ziyaretçilerin merak ettikleri soruları birebir yanıtlayarak Bodrum’un tanıtımı için hazırlamış olduğumuz tanıtım filmi ve broşür gibi materyalleri fuar katılımcılarına sunduk. En son Dubai’de katıldığımız fuarda, BOTAV üyelerimizin yaptığı olumlu görüşmeler sonucunda Körfez ve Ortadoğu ülkelerinden haftada 9 direkt uçuş için anlaşma sağladık. Keza bu yıl Avrupa’dan Bodrum’a olan direkt uçuşlar da önemli oranda arttı. Bunun anlamı, Bodrum’a bu sezon çok daha fazla turistin kolaylıkla gelebilmesi demektir. 24 Mart – 27 Kasım 2018 tarihleri arasında Almanya’nın farklı destinasyonlarından Bodrum’a haftada 21 direkt uçuş planlanıyor. Mayıs başı ile ekim ortasına kadar Danimarka’dan Bodrum’a haftada 3 uçuş, yüksek sezonda ise 2 olmak üzere toplam 5 direkt uçuş gerçekleşecek. İsviçre’den Bodrum’a gelecek misafirler için 1 Nisan itibarıyla Basel’den, 30 Haziran 2018’den itibaren de Zürih’ten haftada iki kez Bodrum’a direkt uçuş yapma imkanı olacak. Fransa, İngiltere, Polonya, Hollanda, İsviçre ve Belçika’dan da bu yıl Bodrum’a gelecek turist sayısında geçen yıla göre artış olacağını tahmin ediyoruz. Polonya’dan Bodrum’a direkt uçuşlar, 2018 Nisan sonunda haftada dört uçuşla başlayacak, yüksek sezonda ise bu rakam 6 olacak. Bu yıl çeşitli tur operatörleri ile Polonya’dan Bodrum’a haftada 17 direkt uçuş gerçekleşecek.

JET2 İNGİLİZ TURİSTLERİ TAŞIYACAK

İngilizler’in de artık Bodrum ile çok ilgilendiğini belirten Başkan Kocadon, “Londra fuarında yaptığımız görüşmeler sonucu JET2 Tur Operatörü tarafından bu sezon Manchester ve Leeds şehirlerine ilaveten Birmingham, Glasgow, East Midlands, Newcastle, London Stansted’den Bodrum’a direkt uçuşlar başlatılacak” diye konuştu.