Türkiye, aile tatili için çok popüler bir destinasyon

“Travel Games 2018” etkinliğini İzmir’de düzenleme kararları hakkında konuşan Thomas Cook’un Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdürü Carsten Seeliger, “Kuşadası ve Özdere/Kesre yöresini özellikle ve bilinçli olarak seçerek, onlarca Seyahat Acentesi yönetici ve çalışanlarının Ege’nin sunduğu avantajları ve benzersiz güzelliğini yerinde görmelerini istedik” dedi.

25–29 Nisan 2018 tarihleri arasında İzmir’in Kesre koyunda Club Marvy’de düzenlenen etkinlikte 2018 yılında Türkiye ve özellikle Ege Bölgesi rezervasyonlarının dikkat çekici yoğunlukta olduğunu belirten Carsten Seeliger, “Türkiye, aile tatili için çok popüler bir destinasyon” yorumunda bulundu.

Thomas Cook’un 220 Seyahat Acentesi Satış Yetkilisi ve işletmecisinin katılımıyla düzenlenen Travel Games etkinliği kültür ve eğlenceyi bir arada yaşatırken İzmir, Kuşadası ve şarap beldesi Şirince’ye düzenlenen gezilerde otellerin ziyaret edilmesi; Thomas Cook acentalarının, bölgenin turizm değerlerini yakından tanıma fırsatı elde etmelerine neden oldu.

EGE’NİN RUHU THOMAS COOK’U ETKİLEDİ

Travel Games etkinliğine katılan seyahat acenteleri ve iş ortaklarının duydukları coşku ve aldıkları keyfin kendilerini oldukça memnun ettiğini dile getiren Thomas Cook’un Satış, e-ticaret, Pazarlama ve Hizmetler’den sorumlu Genel Müdürü Carsten Seeliger, “İş ortaklarımızın özveri ile katılımlarının bu coşkudaki payları çok büyük. Etkinliği bu yıl Ege Denizinin Türk kıyılarında gerçekleştirmek kararımızın ne kadar isabetli olduğunu yaşayıp görmek, bizi gururlandırdı. Ege’nin güzelliğini ve tarihini yerinde görmek, iş ortaklarımız için çok anlamlı bir deneyim oldu. “Mutluluktan ilham aldık…” söylemimizin Club Marvy kadar, bire bir hayat bulduğu bir başka atmosfer düşünmek zor” diyerek Club Marvy’nin ilham verici ruhuna dikkat çekti.

YÜKSEK ORANDA REZERVASYON BEKLİYORLAR

2018 yılında Türkiye ve özellikle Ege Bölgesi rezervasyonlarının dikkat çekici yoğunlukta olduğunu belirten Carsten Seeliger, Türkiye’ye rezervasyon taleplerinin oldukça iyi olduğunu ve bu doğrultuda yüksek oranda kesin rezervasyon beklentilerinin bulunduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“2018 yaz sezonu için uçuş programımızı güçlendirmiş ve kapasitemizi artırmıştık. Dünyada “Türk Rivierası” olarak tanınan ve beğenilen güneybatı Türkiye’deki destinasyonların yanı sıra İzmir Bölgesi, Kuşadası ve Özdere ile “Likya Kıyısı” özellikle revaçta. Türkiye, aile tatili için çok popüler bir destinasyon. Fiyat / Performans Oranı‘nın “çok iyi” olarak değerlendirilmesinin yanı sıra, otel ve hizmet kalitesindeki mükemmelliğin de tercihlerde gayet net etkisi olduğu görülüyor. Dahası, yöre sakinlerinin candan konukseverliği de herkesi memnun ediyor.

“KARARIMIZLA TÜRKİYE’YE VERDİĞİMİZ ÖNCELİĞİ PEKİŞTİRMEK İSTEDİK”

Türkiye, bizim için, bir tatil destinasyonu olarak fevkalade önemli. Travel Games 2018’i Türkiye’de düzenleme kararımız ile Thomas Cook Grubu olarak Türkiye’ye verdiğimiz önceliği ve önemi pekiştirmek istedik. Kuşadası ve Özdere/Kesre yöresini özellikle ve bilinçli olarak seçerek, onlarca Seyahat Acentesi yönetici ve çalışanlarının Ege’nin sunduğu avantajları ve benzersiz güzelliğini yerinde görmelerini istedik. 2017 Yaz Sezonunda Özdere/Kesre’de hizmete giren Club Marvy, bohem şık tarzı ile Türkiye’de bu segmentte ilk ve tek resort. Bizim açımızdan bu tesis ve belde, benzersiz bir konum ve dizayna sahip. Travel Games 2018 etkinliğinin her aşaması için de Club Marvy mükemmel bir seçimdi” diyerek bölge potansiyeline dikkat çekti. Club Marvy ve Sun Express 2018 Yılının Travel Games Etkinlik Ortakları organizasyonda yer aldılar.”

ÖNÜMÜZDEKİ TATİL SEZONUNA VURGU

Etkinlikte düzenlenen gezilerin en önemli durağı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Efes arkeolojik kazı alanı oldu. Bu etkinlikte kazı alanının kapıları gündelik ziyaretçilere kapatılıp, yalnızca Travel Games katılımcılarına açılarak özel bir koteyl ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

“Mutluluktan İlham Aldık” sloganıyla katılımcılar 10 takıma ayrıldı; Keyif, Denge, Ruh, Enerji, Rüya, Eğlence, Güç, Duygu, Aşk ve Uyum adlarını alan takımlar, farklı Workshop’larda bilgi ve becerilerini sergileyerek yarıştılar. 5 gün boyunca farklı Workshop’larda Thomas Cook Ürün Yöneticileri ve etkinlikte yer alan işletmelerin uzmanları, Seyahat Acentesi Satış Yetkililerine güncel ve cazip ürün ve hizmet bilgilerini aktarırken, önümüzdeki tatil sezonunun özelliklerini vurguladılar.

KAPANIŞ TÖRENİNDE ÖDÜL YAĞMURU

Kapanış töreni, bu yılın teması olarak belirlenmiş olan “Hayat o kadar renkli ki..” deyişinin ruhuna uygun olarak rengarenk bir konseptle düzenlendi. Birincilik ödülünü Aşk Takımı, ikincilik ödülünü Güç Takımı ve üçüncülük ödülünü Rüya Takımı kazandı.