İşte Rotana Otellerinin yeni genel müdürü

Abu Dhabi merkezli dünyaca ünlü uluslararası otel zinciri Rotana Grubu’nun Türkiye’deki ilk otelleri Burgu Arjaan by Rotana ve Tango Arjaan by Rotana’nın genel müdürlük görevine H. Hakan Bakır atandı.

2002 yılında Amerika’nın Houston eyaletinde Hilton Grubu’nda başladığı otelcilik kariyerine, yine aynı zincirde, ön büro, kat hizmetleri ve satış departmanlarında çeşitli pozisyonlarda ve üst düzey cluster rollerde devam eden Bakır, uzun yıllar Türkiye Hilton Otellerinin satış müdürlüğü görevini yaptı.

Son olarak Hampton by Hilton İstanbul Zeytinburnu’nda genel müdürlük görevini üstlenen H. Hakan Bakır, Nisan 2018’de Rotana Grubu’yla anlaşarak Burgu Arjaan by Rotana ve Tango Arjaan by Rotana Otellerinin Genel Müdürü olarak atandı.

İstanbul İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Turizm İşletmeciliği alanında University of Houston, Conrad N. Hilton College of Hotel & Restaurant Management’ta tamamlayan H. Hakan Bakır evli ve iki çocuk babasıdır.

OTEL SAYISINI 100’E ÇIKARMAYI HEDEFLİYOR

Orta Doğu, Afrika, Güney Asya ve Doğu Avrupa’daki kararlı ve hızlı büyüme planı ile dünyada işlettiği otel sayısını yakın zamanda 100’ün üzerine taşımayı hedefleyen Rotana, “Değerli Anlar” mottosu ile misafirlerine keyifli deneyimler yaşatmayı amaçlıyor. Grubun, Rotana Hotels & Resorts, Centro Hotels by Rotana, Rayhaan Hotels & Resorts by Rotana ve Arjaan Hotel Apartments by Rotana olmak üzere dört alt markası bulunuyor.