Termal turizm merkezi Yalova’ya da Hilton geldi

120 misafir odasına sahip Hilton Garden Inn Yalova, şehir merkezine yalnızca 1.5 kilometre uzaklıkta.

2017 yılında Yalova’ya bir milyon turist çeken termal turizmi, şehre ilk uluslararası otelini de kazandırdı. Hilton Garden Inn’in 18. tesisi, 15 milyar dolarlık termal turizm sektöründe yükselişe geçen Yalova’da açıldı.

Hilton’un ödüllü zincir markası Hilton Garden Inn, termal turizminde Türkiye’nin gözde illeri arasında yer alan Yalova’da açıldı. Otel, Yalova’nın ilk uluslararası oteli olma özelliğinin yanı sıra Hilton Garden Inn’in Türkiye’deki 18. oteli olacak.

Tesis, iş ya da tatil amaçlı seyahat edenler için Türkiye’nin hızla gelişmekte olan turizm bölgelerinden biri olan Yalova’nın kalbinde dünya çapında tanınmış konaklama hizmeti sunacak. Toplamda 120 misafir odasına sahip Hilton Garden Inn Yalova, şehir merkezine yalnızca 1.5 kilometre uzaklıkta olup, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ise araçla bir saatlik mesafede yer alıyor.

Hilton Garden Inn Yalova’da tek kişilik suitlerin yanı sıra standart oda, aile odası ve delüks odalar gibi birçok oda seçeneği mevcut.

YALOVA, TÜRKİYE’NİN EN ÇOK ZİYARET EDİLEN TATİL YERLERİNDEN BİRİ

Turistler tarafından uzun yıllardır sevilen saklı hazine Yalova, yaygın olarak bilinen termal kaynak suları ve muhteşem manzaralarından kayak, avcılık, balıkçılık ve yürüyüş aktivitelerine kadar birçok farklı aktivite imkanı sunuyor. Şehir, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tatil yerlerinden biri olmanın yanı sıra 15 milyar dolarlık büyüklüğe sahip Türkiye termal turizminin gelişmesinde de kilit rol oynayacak. Hilton Garden Inn Yalova, Yalova-Bursa karayolunun yanında İstanbul’u İzmit ile bağlayan Osmangazi Köprüsü’ne yakın bir konumda bulunuyor. Kültür keşfi isteyen turistler İznik ve Sapanca göllerinin çevresinde bulunan tarihi yerleri keşfederek, Osmanlı’nın ilk matbaası İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’ni ziyaret edebilecek.

Hilton Garden Inn Yalova, düğün organizasyonu veya özel gün kutlamaları için ideal bir alan niteliği taşıyor

“HERKESÇE BİLİNEN MİSAFİRPERVERLİK YAKLAŞIMIMIZLA YALOVA TURİZMİNE DEĞER KATACAĞIZ”

Genel Müdür Hikmet Işıldak, Hilton Garden Inn’in uluslararası konaklama alanındaki tecrübesini Yalova gibi gelişmekte olan bir şehirde konaklayan misafirlerine yaşatmanın memnuniyeti içerisinde olduklarını belirterek, “Denizin kıyısında bulunmasına rağmen etrafı doğal ormanlar ve yeşillik alanlarla çevrili olan Yalova, seyahat edenlere sakin bir kaçamak sunuyor ve bizler de ferah ve tam teçhizatlı misafir odalarımızda dinlenmek veya açık yüzme havuzumuzda serinlemek isteyen misafirlerimize herkesçe bilinen misafirperverlik yaklaşımımızla şehirde geçirecekleri zamanı zenginleştirmekten memnuniyet duyacağız” dedi.

İş seyahati için gelen misafirler otelin ferah toplantı salonlarından faydalanabiliyor.
ODALARIN TÜMÜNDE DİJİTAL ANAHTAR ÖZELLİĞİ BULUNUYOR

Hilton Garden Inn Yalova’daki 350 metrekareden fazla banket alanına sahip görkemli kapalı ve açık mekan etkinlik alanları eşsiz bir düğün organizasyonu veya özel gün kutlamaları için deniz kıyısında ideal bir alan niteliği taşıyor. İş seyahati için gelen misafirler ise otelin ferah toplantı salonlarından faydalanabiliyor. Rahat bir konaklamanın tadını çıkaran misafirler tek kişilik suitlerin yanı sıra standart oda, aile odası ve delüks odalar olmak üzere birçok oda türünden dilediklerini seçebiliyor. Odaların tümünde misafirlerin akıllı telefonlarını kullanarak odalarını kilitleme imkanı sunan Dijital Anahtar özelliği bulunuyor. En düşük fiyatlar, dijital check-in, Dijital Anahtar, ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz konaklama sağlayan Hilton Honors puanları kazanma gibi fırsatlardan yararlanmak için misafirler doğrudan Hilton Honors®’a katılabiliyor ve Hilton Honors üzerinden rezervasyon yapabiliyor.

HILTON GARDEN INN YALOVA’NIN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

Şehir merkezine yalnızca 1.5 km ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na bir saat uzaklıkta,
İznik ve Sapanca göllerindeki tarihi yerlerin yanı sıra, doğal termal kaynak sularının iyileştirici gücüyle bilinen Doğal Termal Sağlık Parkı’na birkaç dakika mesafede,
Altı bölüme ayrılmış alanda büyüleyici manzara ve modern imkanlar sunan büyük kapalı ve açık banket alanı
Açık yüzme havuzu dahil olmak üzere eğlence aktiviteleri
7/24 hizmet veren iş merkezi, spor salonu ve lobi marketi
Otel genelinde ücretsiz Wi-Fi