Elite World Hotels’den 120 milyon dolarlık yatırım

İstanbul, Van ve Marmaris’teki 6 oteli ile 16 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren Elite World Hotels, İstanbul Maltepe’deki 120 milyon dolarlık yeni yatırımı Elite World Asia Hotel’i misafirlerinin hizmetine açmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yerel otel zinciri Elite World Hotels’in ihtişamlı mimarisi ile dikkat çeken Elite World Asia Hotel’i 6 Eylül tarihinde hizmete açılacak.

Sektörün içinde bulunduğu zor dönemlerde dahi yatırımlarına ara vermeden devam eden Elite World Hotels, Anadolu yakasındaki ilk yatırımı Elite World Asia Hotel’i, yeni nesil toplantı konsepti olarak adlandırdığı “Business to Hapiness” iş modeli ile 6 Eylül 2018 tarihinde hizmete açacak.

120 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen tesiste, deniz ve adalar manzarası eşliğinde 700 yatak kapasiteli 350 konforlu odası, toplam bin 500 kişi kapasiteli bir balo salonu ve son teknolojiye göre dizayn edilmiş 11 toplantı salonu yer alıyor. Ayrıca 750 kişilik havuz başı etkinlik alanı ile düğün, davet, kokteyl organizasyonları için çeşitli imkânlar sunuluyor. İş ve eğlence amaçlı konaklama, toplantılar ve özel davetler için yeni bir alternatif olan Elite World Asia Hotel, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Viaport Alışveriş Merkezi’ne 25 dakika, Pendik Marina’ya 15 dakika, Bağdat Caddesi’ne 10 dakika uzaklıkta, Hilltown AVM’ye ise yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

Elite World Hotels’in CEO’su Ünsal Şınık

YENİ YATIRIMDA KONSEPT OTEL ÖZELLİĞİ

Elite World Asia Hotel yatırımı ile  toplam otel sayısını 7’ye, çalışan sayısı bin 263’e, zincirin toplam yatak kapasitesi ise 3 bin 26’ya çıkaran Elite World Hotels’in CEO’su Ünsal Şınık, yeni yatırımları hakkında şunları söyledi:

“Elite World Asia Hotel bir konsept oteli olacak. İş dünyasına standartların dışında bir farklılık sunacak. Kapalı salonlarda uzun saatler süren toplantılar yapan, çok sık iş seyahatlerine giden, temposu yüksek iş hayatında dinlenmek ve keyif yapmayı imkansız zanneden iş dünyasını gülümsetecek, “mutlu” edeceğiz. ‘Memnun müşteri’nin bir boyut ötesine geçmek istiyoruz. ‘Mutlu müşteri’yi hedefliyoruz. Bunu Elite World Asia Hotel toplantılarının her detayında görebileceksiniz.”

YENİ NESİL TOPLANTI KONSEPTİ

Kongre, seminer, bayi toplantıları, ürün lansmanı ve diğer sosyal etkinlikler için teknoloji ve konforu bir arada sunan Elite World Asia Hotel, ihtişamlı dekorasyonu, farklı büyüklükteki toplantı ve balo salonları ile toplantı, seminer, bayi toplantıları, ürün lansmanı ve diğer sosyal etkinlikler için alternatifler sunuyor. Business to Hapiness konseptinin toplantı detaylarına da yansıtıldığı otelde, misafirleri gülümseten farklı ikram paketleri sunulurken, konuklar “Game Arena” oyun salonundaki dijital oyunları da oynayabilecek.

Otellerin sadece birer mekan değil, asıl olarak hizmet sunan noktalar olduğunu vurgulayan Ünsal Şınık,  sektöre büyük bir farklılık ve farkındalık kazandırdıkları “BtoH: Business to Hapiness” konseptini Elite World Asia Hotel’de de uyguladıklarını belirterek “Günlük hayatı renklendirmek artık çalışan herkesin ortak beklentisi” yorumunda bulundu.

KLASİK MEKANLARDAN ÇOK DAHA FARKLI

Geleneksel ocakbaşı lezzetini, klasik mekanlardan çok daha farklı bir konseptle sunan The Grill Ocakbaşı, Elite World Asia Hotel’in 15’inci katında Adalar manzarası eşliğinde misafirlerini ağırlayacak. Lobi katında ise zengin kahve, pasta ve kek çeşitlerinin bulunduğu Coffee Company yer alacak. Bununla birlikte günü sıcak bir sohbet eşliğinde sonlandırmak isteyenler için One Bar keyifli bir ortam sunacak.

2 BİN KİŞİLİK SAĞLIK KULÜBÜ

Elite World Hotels’in önemli markalarından biri haline gelen sağlık ve spor merkezi Fit Life SPA & Health Center, Elite World Asia Hotel’de 2 bin kişilik kapasitesi ile hizmet vermeye başlayacak. Bölgedeki iş merkezlerinde çalışanların da ihtiyaçlarını karşılayacak olan sağlık ve spor merkezinde, son teknoloji ile donatılan Fitness Center’ın yanı sıra kapalı havuz, sauna, buhar banyosu, macera duşları, Osmanlı hamamı gibi alanlar da yer alacak.