TÜRSAB: UKOME kararı konusunda olumlu adımlar atılıyor

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya.

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, seyahat acentalarını zor durumu düşüren UKOME tarafından alınan karara karşı ses yükselttiklerini ve bunun sonucunda da olumlu adımların atılmaya başladığını söyledi.

TÜRSAB 23. Dönem Yönetim Kurulu’nun mazbatayı almasının 100. günü sebebiyle Ankara’da üst düzey bürokratların ve 500 kişinin katıldığı bir toplantı düzenlendi. Ankara’da üst düzey bürokratların ve 500 seyahat acentasının katıldığı iftar, 7 Haziran Perşembe günü Ankara Sheraton Hotel’de gerçekleşti. Toplantının ardından da tüm katılımcılara iftar daveti verildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 

ÇAVUŞOĞLU: TURİZMCİLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Açılış konuşmasını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığı toplantıda Çavuşoğlu, TÜRSAB ile çok yakın bir iş birliği içerisinde olduklarını belirtip, “Firuz Bey benim çok eski bir arkadaşım, dostumdur. İnanıyorum ki TÜRSAB Başkanı olarak değerli Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber ülkemize ve turizmimize büyük hizmetleri olacaktır” diyerek, turizmcilerin her zaman yanında olduklarını ve destek olacaklarını belirtti.

Ankara Sheraton Hotel’deki toplantıya 500 seyahat acentası katıldı.

BAĞLIKAYA: YIKILMADIK, YIKILMAYACAĞIZ

23. dönemin göreve gelişinin 100. günü için hazırlanan ve 100 günde yapılan icraatların anlatıldığı “100 Günde Neler Yapıldı?” filmi oynatıldıktan sonra TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya kürsüye çıkarak konuşmasını gerçekleştirdi. 2018 yılının ilk 4 ayında geçen yıla göre yüzde 32.5 artışla, ülkemize 8 milyon turist geldiğini ve bu rakamın tarihi bir rekor olduğunu söyleyen Bağlıkaya, seyahat acentalarını zor durumu düşüren UKOME tarafından alınan karara karşı ses yükselttiklerini ve bunun sonucunda da olumlu adımların atılmaya başladığını söyledi. Bağlıkaya, ayrıca kurumu devraldıklarında çok ciddi bir borç ile karşı karşıya kaldıklarını fakat üyelerin desteğiyle dimdik ayakta durabildiklerini; hiçbir zaman yıkılmadıklarını ve yıkılmayacaklarını dile getirdi.

TÜRSAB’dan UKOME’nin D2 Yetki Belgesi kararına sert tepki!