IHG, Meksika portföyüne 30 yeni otel ekleyecek!

Last Updated on 18 Haziran 2018 by Yaşar Çelik

Birleşik krallık kökenli konaklama devi Intercontinental Hotels Group (IHG), Meksika’da 2021 tarihine kadar portföyüne 30 yeni otel ekleyerek bölgedeki etkinliğini artırmayı hedeflediğini duyurdu. IHG veya başka grup otellerine Odamigo sayesinde ulaşan Türk seyahat acenteleri, tek hesap üzerinden tüm tedarikçilerin müsaitliklerini görüntüleme şansına erişiyor.

Şirketin Amerika CEO’su Elie Maalouf’un açıklamasına göre IHG, yaklaşık 4 bin odalı yeni otelleri bünyesine ekleyerek gücüne güç katacak.

Grup aynı zamanda Crowne Plaza, StaybrIdge ve KImpton markaları altında da oteller açacak…

IHG’nin bu genişleme faaliyetinin yeni Holiday Inn ve Holiday Inn Express üzerine yoğunlaşması bekleniyor. Grup aynı zamanda Crowne Plaza, Staybridge ve Kimpton markaları altında da oteller açacak. Ve tüm bu eklemeler ile şirketin ülkedeki oda sayısı 2021 senesine dek neredeyse 30 bini bulmuş olacak. Şirket yetkililerinin Meksika’yı büyümelerindeki en önemli 5 ülkeden biri olarak gördüğü biliniyor.

Halihazırda Meksika’da bir düzine markayı yöneten IHG, geçtiğimiz hafta Zacatecas’ta aktif hale geçecek yeni markaları Avid Hotels’in de açılış tarihini duyurmuştu. Bu otelin de Ağustos ayında açılması bekleniyor.

ODAMİGO İLE IHG OTELLERİ BİR TIK UZAĞINIZDA

IHG’nin ve zincir olan olmayan daha nice grubun otellerine Odamigo sayesinde ulaşan Türk seyahat acenteleri, tek hesap üzerinden tüm tedarikçilerin tüm müsaitliklerini görüntüleme şansına erişiyor. Acenteler aynı zamanda Türkiye’den tek kanala ödeme yaparak yurt dışı ödemelerinin masrafından kurtulma, kendi logoları ile voucher basımı, 7/24 Türkçe canlı destek ve sistemin sunduğu daha birçok imkandan da yararlanabiliyorlar.