TÜRSAB’dan enformasyon memurluğu sınav duyurusu

TÜRSAB’ın İktisadi İşletmesi enformasyon memur alım sınav duyurusu yayınladı. Duyuruya göre yabancı dil kurs başvuruları 12 Temmuz, sınav başvuruları ise 18 Temmuz 2018 tarihine kadar alınacak.

TÜRSAB tarafından her sınavın ücretinin ayrı ayrı yatırılması gerektiği ifade edilen duyurunun tamamı şu şekilde:

“Seyahat Acentaları Yönetmeliğinin 46. ve devamı maddeleri uyarınca yapılacak, Enformasyon Memurluğu ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) tarafından, Sınav öncesi düzenlenecek olan hazırlık Kursu TÜRSAB AKADEMİ tarafından aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

İSTANBUL (Genel Merkez): İNGİLİZCE – ARAPÇA – RUSCA – ALMANCA
ANTALYA: İNGİLİZCE – RUSCA – ALMANCA
İZMİR: İNGİLİZCE – ALMANCA

Sınav Tarihi : 21 Temmuz 2018 Cumartesi
Kurs Tarihi : 14 – 15 Temmuz 2018 Cumartesi – Pazar

Sınav için son başvuru tarihi : 18 Temmuz 2018 Çarşamba (mesai bitimi)
Kurs için son başvuru tarihi : 12 Temmuz 2018 Perşembe (mesai bitimi)

2. Enformasyon Memurluğu sınavı; turizm genel kültürü konusunda Türkçe olarak yapılacak, sınavda başarılı olanlar “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabileceklerdir. Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavını kazanıp ayrıca Enformasyon Memurluğu yabancı dil sınavında başarı gösterenler “A” “B” ve “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabileceklerdir.

3. Sınavlara 18 yaşını tamamlamış olanlar katılabilir. Başvuru şahsen yapılacak olup başvuru için gerekli belgeler:

a. Başvuru dilekçesi. (Başvuru dilekçesi duyurunun ekinde yer almaktadır.) Bu dilekçede sınava katılacak kişinin kimlik ve adres bilgisi ile birlikte Kursa ve Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı sonrası Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil sınavına katılıp katılmayacağı, katılacaksa hangi dillerden katılacağı bilgileri yer alacaktır.

b. Doğrudan yabancı dil sınavına girecek olanlar, daha önce almış oldukları Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı başarı belgesini kayıt esnasında ibraz etmek mecburiyetindedirler.

c. 4 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf, (vize için çekilmiş olan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.)

d. Sınav ve Kurs (istek halinde) harcının yatırıldığına dair makbuz / dekontlar,

e. Kimlik belgesi aslının kayıt ve sınav günü adayların yanında bulundurulması zorunludur. Aksi halde sınava alınmayacaklardır.

f. Sınava katılacak Yabancı uyruklu kişiler çalışma izinlerini veya oturma izinlerini ibraz etmek durumundadır.

4. Sadece Türkçe Sınavına veya Türkçe ve bir Yabancı Dil Sınavına katılacaklar için Sınav harcı 250 TL’dir. İkinci Yabancı Dil sınavı talep edenler 250 TL Sınav harcına ek olarak ayrıca 125 TL harç ödeyeceklerdir. Sınav ve Kurs harçları aşağıda belirtilmiş olan banka hesabına yatırılacaktır.

HESAP NUMARASI

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ VAKIF BANK ŞUBE: FULYA – S00728 / HESAP NO: 00158007307402933 IBAN NO: TR73 0001 5001 5800 7307 4029 33

Seyahat Acentaları Yönetmeliğinin 48. maddesi uyarınca Enformasyon Memurluğu sınavına katılacak adaylar için sınava hazırlık kursu TÜRSAB AKADEMİ tarafından düzenlenecektir. Kurs kayıt ücreti 125 TL olup kursa katılım isteğe bağlıdır.

BAŞVURU ADRESİ:

• TÜRSAB İSTANBUL: Dikilitaş Mah. Aşıkkerem Sok. No:40 Fulya – Beşiktaş / İSTANBUL (Genel Merkez) Tel: 0212 259 84 04
İZMİR (TÜRSAB EGE BYK): Yüzbaşı Şerafettin Bey Sokak No:48 Alsancak –Konak/ İZMİR 0232 464 03 47- 48
ANTALYA (TÜRSAB AKDENİZ BYK): Barbaros Mah. Kandiller Geçidi Sok. No:8 Kaleiçi – ANTALYA 0242 243 19 96-34

SINAV VE KURS YERLERİ 12 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE GÜNÜ WEB SAYFASINDA YAYINLANACAK OLUP (www.tursab.org.tr) KONTROL EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

5. DAHA ÖNCE TÜRKÇE BELGESİ OLMAYAN ADAYLARIN TÜRKÇE SINAVINA KATILMALARI ZORUNLUDUR. AKSİ TAKDİRDE ADAYLAR YABANCI DİL SINAVINA KATILMA HAKKINI KAYBEDERLER. Sınav ve Kurs’a yeterli başvuru olmadığı takdirde tarih, sınav yeri değişikliği veya iptali yapılabilecek olup, değişiklikler TÜRSAB web sayfasında duyurulacaktır. Not: TÜRSAB Üyesi İşletme Belgesi sahibi Seyahat Acentaları Sahipleri ve Çalışanları (SGK Dökümü ibraz edilecektir) %50 indirimli olarak ücret ödeyecektir.”