Ali Türkyılmaz: Destanbul’da 365 Gün Fuar!

Destanbul Genel Koordinatörü Ali Türkyılmaz

Last Updated on 4 Ağustos 2018 by Yaşar Çelik

Destanbul, yapı ve dekorasyon sektöründe modern insanı etkilemeyi, mutlu etmeyi ve belki de en önemlisi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, önceliklerini önemseyerek ortaya koymuş olduğu ürünlerini ve müşterilerinin hayallerini ‘365 Gün Fuar’ girişimiyle somuta dönüştürmeyi hedefliyor.

Destanbul’da sadece hayal satmadıklarını ifade eden firmanın Genel Koordinatörü Ali Türkyılmaz, insanların hayal ettiklerini somut hale getirerek müşterilerinin hem ürüne dokunabilmesini, hem görebilmesini hem de ürünün varlığından haberdar olabilmesini sağladıklarını söylüyor.

Hizmet kalitesi, ürün çeşitliliği ve güçlü stok özellikleri sayesinde diğer firmalardan bir adım önde olduklarını belirten Ali Türkyılmaz, yeni girişimleri ‘365 Gün Fuar’ sloganını şöyle anlatıyor:

365 Gün Boyunca Fuar İmkânı
“Fuarlarda birçok ürün kaleminin bulunma amaçları bellidir. Fuarlar, birçok firmanın bir arada bulunduğu, yeniliklerini tanıttığı aynı zamanda mevcut müşterisiyle diyaloğunu güçlendirdiği bir platform. Biz de‘365 Gün Fuar’ sloganımız ile 4 bin metrekarelik mağazamızın her katında farklı konseptlerle (seramik, banyo, banyo aksesuarları, duş sistemleri, armatür, vitrifiye, parke, mutfak, ankastre, duvar kâğıdı… vb. ) ürünlerimizi müşterilerimize sunarak onların bir fuar ortamındaymış gibi hissetmelerini sağlıyoruz. Daha detaylı anlatmak gerekirse: fuarlar; belirli zaman dilimlerinde, belirli dönemlerde yapılan ve insanların belirli sınırda ürün görebildiği ortamlar. Fakat bizim mekânımız 365 gün boyunca insanların gezebileceği, birçok üründen haberdar olabileceği, aynı anda ya da farklı zaman dilimlerinde müşterimizin zamanına özel dizayn edilmiş bir ortam sunuyor. Yani burada insanlar için 365 gün boyunca fuar imkânı söz konusu.”

Farlılıklar Dikkat Çekiyor
50’ye yakın markası bulunan Destanbul’un ana konsantre olduğu yerli ve yabancı spesifik markaları da bulunuyor. Ürün yelpazesi ve marka çeşitliliği çok olduğu için sıklıkla ürün değişikliği yaptıklarını kaydeden Ali Türkyılmaz, ürün ve marka çeşitlerini mağazadaki ambiyansla oynayarak örneğin stant yerlerini değiştirerek müşterilerinin ilgisini daha çok çektiklerini dile getiriyor.

2018 için yeni getirdikleri ithal ürünlerin üç boyutlu günümüzün trendine uygun daha mistik renklerinde olduğunu da ifade eden Türkyılmaz, ürün tedarikliğinin yapılmasının sektörde karşılaştıkları en önemli zorluklardan biri olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle bitiriyor:

“Marka bazında birçok firmayı belli mesafede ve değerde toparlayıp mozaik oluşturmak hem avantaj hem de zorlu süreçlerden bir tanesi. Sektör açısından başka bir zorluk ise insanların kafasını karıştıracak marka ve mekân ilişkisinin olması. Yani örneğin biz bir marka için 70 metrekare teşhir için yer verebiliyoruz. Ama normalde mağaza metrajı ilk 200 metrekaredir. Dolayısıyla 200 metrekarelik bir teşhir alanında insanlar birçok güzelliği bir arada görünce kararsızlık yaşıyor bu da sektörün dezavantajını oluşturuyor. Bizim de avantajımız burada başlıyor. Çünkü dediğim gibi bir marka için 70 metrekarelik teşhir alanı verebiliyoruz. Bize gelen müşteri burayı fuar gibi gezdikten sonra kısa süre içerisinde alım yapabiliyor. Bu da bizim için büyük bir avantaj oluyor. Biz daha spesifik ve daha planlı çalışan müşterilerimizle daha iyi anlaşabiliyoruz. Hedef kitle açısında özellikle bir gruba hitap etmiyoruz. İçmimarda geliyor müteahhitte geliyor.”

Bir Marka İçin 70 Metrekare Alan
Destanbul olarak mağazayı ziyaret eden tüm sektör profesyonellerine ve son kullanıcıya her zaman yeni bir şey sunmak adına bu yıl yurt dışından yeni getirdikleri ithal ürünlerin günümüz trendine uygun olduğunu da ifade eden Türkyılmaz, teşhir edilen ürünlerin tedarikliğinin çok kısa sürelerde yapılmasının Destanbul’un rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle bitiriyor:

“Marka bazında birçok firmayı belli mesafede ve değerde mağazamızda teşhir imkanı vermek, tüm bu markalardan mozaik oluşturmak hem avantaj, hem de zorlu bir süreç. Destanbul’un tüm ürün satışını yaptığı markalara sunduğu başka bir avantaj ise marka ve mekân ilişkisidir. Biz satışını yaptığımız tüm markalara en az 70 metrekare teşhir alanı verebiliyoruz. Ama normalde birçok mağazanın teşhir alanı 200 metrekaredir. Dolayısıyla 200 metrekarelik bir teşhir alanında insanlar ürünleri sıkışık ve tıkış tıkış görünce kararsızlık yaşayabiliyorlar. Bizim avantajımız burada başlıyor. Bize gelen müşteri burayı fuar gibi gezdikten sonra kısa süre içerisinde alım yapabiliyor. Bu da bizim için olduğu kadar mağazamızı ziyaret eden mimarlar, içmimarlar ve son kullanıcı içinde büyük bir avantaj sağlıyor.”

Destanbul
Ankara Asfaltı E5 üzeri Bağlarbaşı
Mah. İnci Çıkmazı Sok. No:4
Maltepe / İstanbul
Tel: 0216 399 59 00
www.destanbul.com.tr