Pure Concept kurucusu Ömer Faruk Kumru, yeni markasını anlattı

Pure Concept kurucusu Ömer Faruk Kumru

Son Güncelleme Tarihi

Pure Banyo markası ile sektöre yaklaşık 4 yıl önce dekoratif lavabo ithalatı ile giriş yapan marka , 2017 yılında Kumru Group tarafından satın alındıktan sonra, “Pure Concept” olarak değişim göstermiş ve ürün çeşitliliğinde de farklılıklar oluşturmuştur. Ürün gamına Armatürler, Asma Klozetler, Doğal Ahşap Banyo Üniteleri ve Duş Sistemleri de ekleyerek sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedeflemektedir.

Markanın piyasada yaklaşık dört yıllık bir geçmişe sahip olduğunu belirten Pure Concept kurucusu Ömer Faruk Kumru, bu işe neden giriştiğini şöyle anlattı:

“Pure Concept” Farklı Bileşenleri Kombine Ediyor
Pure Banyo markasını devir aldığımızda sadece Dekoratif Lavabo çeşitliliği vardı. Biz de ‘bu markayı daha da büyütmemiz gerektiği’ bilinciyle devir aldık. Özellikle benim Türkiye’de bir marka oluşturma hayalim vardı. Ve işe başlamadan önce birçok şeyi önceden planlamıştım.

Öncelikle Markamızı yenileyip “Pure Concept” olarak yola çıktık. Markamızın şu an ki konumu, tamamıyla 30 yılın birikimiyle oluştu. Bu bilgi ve tecrübe sayesinde, bayilerin ve son tüketicinin ne istediğini biliyor olmamız bizim için önemli bir avantaj oldu.

Böylelikle Pure Concept’i kısa zamanda sadece dekoratif lavabo markası olmaktan çıkararak ürün gamımıza Dekoratif Asma Klozetler, Dekoratif Kolon Lavabolar, Kütük Ahşap Banyo Üniteleri gibi bileşenleri kattık ve bunları birbirleriyle kombine ettik. Bu kombinasyon sayesinde, markanın sektör ve nihai kullanıcılar tarafından beğenilip tercih edilmesine neden olduk. Böylelikle iç pazarda şu anki konumumuzu aldık.”

Neden İthal Ürünler?

Ürün çeşitliliği, operasyonel mükemmelliği, iyi eğitilmiş ve motivasyonu yüksek çalışanları ve üstün hizmet anlayışı ile sektöre yenilikçi ürünler katmayı hedeflediklerini söyleyen Ömer Faruk Kumru, Türkiye’de bazı tasarımların pahalı olması ve üretiminin uzun zaman almasından dolayı istediklerini bulamadıklarını ve böylece ithalat yoluyla kendi tasarımlarını yaptırmayı tercih ettiklerini ise şu sözlerle aktardı:

Sürekli geliştirmek istediğimiz ürün çeşitliliğini, yenilikçi yanımız ile harmanlamayı hedefleyen bir yapıya sahip olmamız, Türkiye’de karşımıza çıkan sorunlardan dolayı sekteye uğruyordu. Bu nedenle bizde ithal etme yolunu tercih ettik. Kütük ahşap banyo dolaplarımız dışında kalan ürünlerimizin hepsi Yurtdışından ithal ediliyor. Bunun dışında bayi yapılanmamıza İstanbul ve Marmara bölgesi ile birlikte Ege, Akdeniz, Doğu ve İç Anadolu bölgelerinde de devam ediyoruz.

2019 İçin AR-GE Çalışmaları ve Sürpriz Ürünler
Şu anda piyasaların durumu ve dolardaki hareketlilik inşaat sektörünü etkilemiş olsa da 2019 yılında Türkiye için çok daha iyi bir dönem geçireceğimizi düşünüyorum. Bu güvenle, Önümüzdeki sezon için AR-GE çalışmalarımıza başladık. Armatürler, Asma klozetler ve Lavabolarda sürpriz ürünlerimiz olacak. Ekibimizle birlikte sektöre her zaman yeni solukların getirilmesini hedefliyorum.”