Deneyimli otelciler Bidroom’un yeni yönetim kurulunda

Dünyanın en hızlı büyüyen OTC’si (Online Seyahat Topluluğu) olan Bidroom, genişleyen yeni Yönetim Kurulunu duyurdu. Deneyimli otelciler ve yatırımcılar olan Bas Tolmeijer, Francesco Monaco ve John Stoffers, Bidroom Yönetim Kurulu’na katılıyor.

128 ülkede 120 binden fazla otel içeren bir otel rezervasyon platformu olan Bidroom, OTA’ların uygulamakta olduğu yüksek komisyonlar nedeniyle, seyahat piyasasının yeni oyunculara ihtiyaç hissetmesi sonucu 2014 yılında kuruldu.

Bidroom Kurucuları Michael Ros ve Casper Knieriem, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

‘Devrimci kavram, otelciler arasında çok benimsendiği için, topluluğumuzun üye sayısı hızla arttı. Kredi kartı şirketi Visa ile yaptığımız yoğun işbirliğinin de kısmi desteği sayesinde, şirketimiz artık pazarda önemli bir oyuncu haline geldi ve biz bir sonraki adıma hazırız. Bu profesyonelleri bir araya getirmek suretiyle, OTA pazarını sarsarak, daha adil hale getirme misyonumuzu daha da belirginleştirebiliriz.

Tolmeijer, Monako ve Stoffers, Apollo Otelleri’nin kurucu ortakları olarak uluslararası otel sektöründe atılımlarını gerçekleştirdiler ve bu yaz Apollo Otelleri’ni Fattal Otellerine başarılı bir satışla devretmiş oldular.

Yeni Yönetim Kurulumuzda, Bas Tolmeijer, Bidroom’un CEO’su rolünü üstlenecektir. ‘Otel işletmeciliğindeki uzun yıllara dayanan deneyimlerimizden şunu biliyoruz ki, OTA’ların artan yükümlülükleri, talepleri ve komisyonları otel işletmecilerinin omuzlarında çok baskı yaratmaktadır. Gezginler ve oteller için gerçek anlamda fark yaratabileceğimiz ve Bidroom topluluğunun küresel büyümesini teşvik edebilecek bir ekiple birlikte çalışmayı heyecanla bekliyoruz.’

Beş üyeli kurulda Michael Ros (Chief Operating Officer) tüm operasyonlardan, Casper Knieriem (Chief Development Officer) uluslararası gelişmeden, John Stoffers (Chief Financial Officer) mali işlerden, Francesco Monaco (Chief Commercial Officer) ticari stratejiden sorumlu olurken Bas Tolmeijer (CEO) İcra Kurulu Başkanı olarak yer alacak.

Bidroom Hakkında

Online seyahat acentalarından (OTA) farklı olan Bidroom, otellerden komisyon talep etmemektedir. Bu kayda değer tasarruf daha sonra, kendisine en iyi fiyat garantisi sunulan ve iyi bilinen OTA’lara kıyasla daha indirimli rezervasyon yapan gezgin ile paylaşılmaktadır. Otellerden komisyon talep etmeyen dünyanın ilk online rezervasyon platformudur. Den Haag’da 2014 yılında kurulan Bidroom, Online Seyahat Acentası piyasasını, otel rezervasyonlarındaki özgün yaklaşımıyla değiştirmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz yıllarda, Bidroom, Luzern’deki 2017 Dünya Turizm Forumu Ödülleri de dahil olmak üzere birçok ödül kazanmıştır.