Orhan Sancar: 2019 yılı hedefimiz 1,5 milyon Rus turist

Atlasglobal, yolcu sayısını yüzde 70 oranında artırdığı Ağustos ayının ardından Eylül’de de rekor kırarak 2018 için koyduğu “Antalya ve Dalaman’a 1.3 milyon turist” hedefini aştı.

Toplam 27 havalimanından Antalya ve Dalaman’a günde yaklaşık 50 uçuş gerçekleştirdiklerini belirten Atlasglobal Genel Koordinatörü Orhan Sancar, “2019 yılında hedefimiz 1,5 milyon Rus turisti ülkemize getirmek” dedi.

HaberTürk’te yer alan habere göre Ekim ayı sonunda bitecek olan tarifelerini Kasım ayının 15’ine kadar uzattığını bildiren Orhan Sancar, ana partnerleri Intourist ve Anextour üzerinden gerçekleştirilen uçuşlar ile Antalya’ya gelen 4,5 milyon Rus turistin yüzde 28’ini taşıdıklarını söyleyerek Rusya’dan 22, Kazakistan’dan 3 ve Ukrayna – Moldova başkent havalimanlarından olmak üzere toplam 27 havalimanından Antalya ve Dalaman’a günde yaklaşık 50 uçuş gerçekleştirdiklerini aktararak konuşmasına şöyle devam etti:

“2019 yılında hedefimiz 1,5 milyon Rus turisti ülkemize getirmek. Bu konuda iş ortaklarımız Thomas Cook Rusya, Intourist ve Anextour ile gelecek sezon için prensip anlaşmasına vardık. En kısa zamanda 2019 yaz uçuşlarını sistemden açıp erken rezervasyon satışlarına başlayacağız.”