Turizm tanıtımlarında radikal karar: “Turkey” yerine “Turkish”

turkiye tatil

Türkiye’nin tanıtılması noktasında yeni tanıtım stratejileri belirlediklerini duyuran Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,’Turkey’ yerine ‘Turkish’in ön planda olduğu bir tanıtım projesiyle atılımlar yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

Türkiye’yi tekrar turizm alanında atılımlar yaparak devreye almaya çalıştıklarını ifade eden Bakan Ersoy, yeni stratejilerinde teknolojinin yeni iletişim araçlarını ön planda tuttukları, yapay zekalarla hedef kitleleri belirleyip, nokta atışı yapacakları tanıtım politikasının hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.

THY Genel Müdürlüğü’nde THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ile turizm sektörü için havayolu ulaşımı hatlarını geliştirme konusunda hazırlanan “Direkt Turizm Hamlesi” protokolünün imzalandığı törende bir konuşma gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizm tanıtımlarıyla ilgili radikal kararların alındığını vurgulayarak yeni stratejilerinden şöyle bahsetti:

“ESKİ VE KLASİK YÖNTEMLERDEN VAZGEÇECEĞİZ”

“15 sene önce fuarlar çok cazip turizm tanıtım alanlarıydı, turizm cazibe merkezleri fuarlarda tanıtılıyordu. Yalnız son 15 senedir iletişim teknolojilerinde, iletişim araçlarında çok ciddi değişiklikler oldu. Yeni teknolojiler devreye girdi ve insanların iletişim alışkanlıkları değişmeye başladı. Sosyal medya, dijital platformlar ön plana çıkmaya başladı. Klasik iletişim metotlarından uzaklaşmaya, yeni teknolojilere geçmeye başladı insanlar. Biz de bunları düşünerek tanıtım politikamızda eski klasikleşmiş yöntemlerden vazgeçmeye başlayacağız.

TANITIMDA TURKİSH ÖN PLANDA OLACAK

Yeni stratejimizde teknolojinin yeni iletişim araçlarını ön planda tuttuğumuz, yapay zekalarla hedef kitleleri belirleyip, nokta atışı yaptığımız yeni bir tanıtım politikasıyla ilgili hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Çok yakında bununla da ilgili detaylı tanıtım politikamızı da devreye alacağız. Ayrıca yıl sonuna kadar yeni bir tanıtım sloganıyla yeni bir tanıtım programıyla ve yeni bir ajansla tekrar tanıtım operasyonuna başlıyoruz. Burada da ciddi bir değişikliğe gitmek istiyoruz. Bundan sonra ‘Turkey’ yerine ‘Turkish’ olsun diyoruz. Turkish otels, Turkish destinations… Turkish’in ön planda olduğu yeni bir tanıtım projesiyle Türkiye’yi tekrar turizm alanında atılımlar yaparak devreye almaya çalışıyoruz.”

THY’den “Direkt Turizm Hamlesi” ile 1 milyon yeni yolcu