Kanadalı dev Neredennereye.com’u satın aldı

Dünyanın önde gelen seyahat bileti rezervasyon şirketlerinden Kanadalı Busbud Inc., Türk online bilet satış platformu Neredennereye.com’u satın aldı.

Söz konusu satın alma ile 2017’de 225 milyonun üzerinde bilet satışıyla dünyanın en büyük yedinci şehirlerarası otobüs bileti pazarı olan Türkiye’de sektöre heyecan getirmesi bekleniyor. Neredennereye.com Genel Müdürü Erol Demirtaş, sağlanacak entegrasyon ile Neredennereye.com üzerinden 80 ülkeden 3 bin 900 firmadan TL ile otobüs bileti alınabileceğini söyledi.

cnnturk.com’da yer alan habere göre 80 ülke, 20 binin üzerinde şehir ve 2.3 milyon güzergahta online ve mobil platformlarda bilet satışını gerçekleştiren Busbud Inc., 1999 yılında kurulan, 180’den fazla seyahat firmasına yönelik online bilet satış hizmeti veren ve THY, AtlasGlobal ve Anadolu Jet gibi havayolu şirketleri için de uçak bileti satışı gerçekleştiren Neredennereye.com’u bünyesine kattı.

YILLIK 35 MİLYON TURİST ÇEKEN BİR TURİZM SEKTÖRÜ VAR

Busbud’ın bir parçası haline gelerek operasyonlarına İstanbul ofisinden devam edecek olan Neredennereye.com, Türkiye pazarına odaklanmayı sürdürecek. Satın almayla ilgili açıklamalarda bulunan Busbud CEO’su Louis Philippe Maurice, bu satın almanın Busbud’ın Türkiye’deki güzergah kapsamını genişletirken, pazar payını da büyüteceğini bildirerek “Neredennereye.com, talep tarafında 2014-2018 arasında yaklaşık yüzde 500 büyüme yakaladı. Türkiye’nin 80 milyon nüfuslu hızla büyüyen bir yerel pazarın yanında; İstanbul, Antalya, Ankara ve Kapadokya gibi önemli bölgelere hitap eden ve yıllık 35 milyon turist çeken güçlü bir turizm sektörü var. Bu nedenle Neredennereye.com ile daha güçlü bir pozisyonda olacağımıza inanıyoruz” dedi.

TÜRK OTOBÜS FİRMALARINA DÜNYA PAZARININ YOLU AÇILACAK

Busbud’ın halen milyonlarca müşteriyi memnun edebilmek için dünya genelinde binlerce otobüs işletmecisiyle birlikte çalıştığını dile getiren Neredennereye.com Genel Müdürü Erol Demirtaş ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu bizim için deneyimlerimizi dünyaya aktarmak ve Busbud’ın gelecekteki büyümesine katkı sağlamak için önemli bir fırsat. Türkiye’de 2018 yılında Neredennereye.com olarak ilk 10 ayda toplam 25 milyon ziyaretçiye hizmet ettik. Gelecek yıl bu sayıyı 35 milyona, ciroyu da 100 milyon liranın üzerine çıkarmak istiyoruz. Türkiye’de hala sisteme dahil edeceğimiz bir çok otobüs firması var. İlk hedefimiz firma sayımızı artırmak. Yine bu birleşme sonrasında Neredennereye.com’da biletlerini sattığımız otobüs firmalarını, Busbud’ın faaliyet gösterdiği 80 ülkede satışa sunmuş olacağız. Aynı zamanda mevcut kullanıcılarımız da söz konusu 80 ülkedeki otobüs bileti fırsatlarından faydalanabilecek.”