THY 2019’da havacılık çıtasını gençlerle yükseltecek!

THY, filosunu genişletmesine bağlı olarak önümüzdeki yıl yaklaşık bin pilot ve bin 600 kabin memuru alımı yapacak.

Havacılık sektörünün çıtasını gençlerle yükseltmenin önemine vurgu yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Genç arkadaşlarımız, hem bizim hem de iştiraklerimizin web sitelerini takip edip, kendilerine uyan iş ilanlarına müracaatta bulunsun” dedi.

Milliyet’te yer alan habere göre THY‘nin, büyümesine bağlı olarak her sene kokpite ve diğer birimlere personel alımı yapıldığını belirten Bilal Ekşi, 2019’da 41 yeni uçak geleceğini ve bazı uçakların filodan çıkacağının haberini verdi. filonun genişlemesine bağlı olarak gelecek yıl bin pilot, bin 600 kabin memuru alımı yapılacağını bildiren Ekşi şu açıklamalarda bulundu:

“Bize hizmet veren firmalar da özellikle İstanbul Havalimanı’nın mekansal büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla eleman alıyorlar. İstanbul Havalimanı tüm fazlarıyla tamamlandığında 250 bine yakın personel çalışacak. Biz de doğal büyümemize bağlı olarak eleman alıyoruz. İstanbul Havalimanı’nda daha fazla büyürsek ki en büyük hedefimiz bu, daha fazla personele ihtiyacımız olacak. Bu nedenle özellikle genç arkadaşlarımız, hem bizim hem de iştiraklerimizin web sitelerini takip edip, kendilerine uyan iş ilanlarına müracaatta bulunsun. Havacılık sektörünün çıtasını gençlerle yükseltelim.

ANTALYA’YA PARA BIRAKACAK TURİST GELİYOR

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY arasında imzalanan ‘Direkt Turizm Hamlesi’ protokolü kapsamında Avrupa’dan Antalya’ya direkt sefer yapılması için strateji belirledik. Buradaki amacımız, turist sayısının artırılmasının yanı sıra ülkeye daha çok para bırakacak turist gelmesini sağlamak.

“ANKARA’YI DOĞRUDAN YURT DIŞINA BAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

THY’nin Ankara’dan yurt dışında Roma, Londra, Bağdat ve Bakü’ye sefer yapması için bazı izinler alındı. Diğer izinler için de çalışmalar devam ediyor. Başkenti doğrudan yurt dışına bağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ankara ikinci hub olarak ortaya çıkarken, Antalya da turizm ‘hub’ı olacak.

THY’den 9 ayda rekor faaliyet kârı: 1 milyar doları aştı