Emerald Palace Kempinski Dubai, kapılarını açtı

Üst düzey beklentilere sahip konuklar için tasarlanan ve 18. yüzyıl Avrupa saraylarından ilham alınarak yapılan bir mimari eser olan Emerald Palace Kempinski Dubai, kapılarını bugün konuklarına açtı.

100 bin metrekarelik bir alanda, dünyanın insan gücüyle yapılmış en büyük adası olan Palm Cumeyra, West Crescent’ta inşa edilen saray, ayrıcalıklı konumu ile gürültüden uzak ve özel bir kaçamak arayanlar için oldukça ideal.

Basra Körfezi’nin kobalt mavisi sularında 500 metrelik özel beyaz kumsalın kuşattığı saray, 391 lüks oda, süit ve villadan oluşuyor. Misafirler konaklamaları sırasında üç Michelin yıldızlı şef Alain Ducasse’ın Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ilk restoranı olan “miX by Alain Ducasse” başta olmak üzere, toplam 8 seçkin restoran ve barlar, 3 bin metrekarelik son teknoloji ürünlerle hazırlanmış fitness ve yoga stüdyosunun bulunduğu Cinq Mondes SPA, çocuk ve genç kulüpleri ve Palm Cumeyra’daki en büyük özel sinemanın da aralarında yer aldığı hizmetlerden yararlanabiliyorlar.

İhtişam ve zenginliğin buluştuğu bir yer

Her bir köşede parıldayan 6 bin 400 farklı ve ışıltılı avize, el yapımı motiflerle elde boyanmış 24 karat altın varak detaylar ve klasik frizlerden olağanüstü ambiyansa eşlik eden mücevher tonlarında bir renk paletine kadar Saray, her açıdan mükemmeliyet için tasarlandı. Her yerde göze çarpan mükemmel proporsiyon ve simetrisiyle neoklasik mimari ve tasarıma sadık kalacak şekilde özenle düşünülen sarayın seçkin silüetini şekillendiren beş göz alıcı Palladyan kubbesi ve en kaliteli mermer çeşitlerinden biri olan pembe Portekiz mermeri “Rosa Portogallo” ile döşenmiş büyük avludaki sekiz mermer kolonlarıyla tüm ihtişamı görülebilir.

Lüks konaklama deneyimi

Tüm konuk odaları göz alıcı ve krallara layık bir dekora, rahatlamak için oturma odasına, parlatılmış mermerden şık bir banyoya ve ayrıca görkemli Saray bahçelerine, Basra Körfezi ya da Palm Lagün’e bakan geniş bir balkona sahip. Konaklayan misafirler özel ve unutulmaz bir deneyim için 24 saat kahya hizmetinden yararlanabiliyor. Eşsiz Presidential, Royal ve Mezzanine Süitleri tavandan yere dek uzanan pencereleri, yüksek tavanları, ayrı salonları ve banyolarındaki özel küvetleri ile en üst düzey ihtişam ve görkemi sergiliyor. 10 adet bağımsız, dört yatak odalı Royal ve Imperial Villaları ise kıyı şeridinin hemen yanındaki eşsiz konumu ve muhteşem bahçeleriyle dikkat çekiyor. Gerçek anlamda lüks bir konaklama deneyimi sunan bu villarlarda özel çatı katı havuzu, jakuzi, spa odası ve kahya hizmetiyle konukların her türlü ihtiyacı karşılanıyor.

“Dubai’nin vizyonuna bağlıyız”

“Orta Doğu ve Afrika bölgesinde genişleyen önemli ve lüks otel portföyümüzün bir parçası olarak Emerald Palace Kempinski Dubai’nin açılmasından dolayı hepimiz çok gururluyuz” diyen Orta Doğu ve Afrika Kempinski Otelleri CCO’su Henk Meyknecht, “Sahile sıfır bu saray resort, büyümekte olan lüks konaklama sektöründe en üst düzey hizmeti sunma kararlılığımızın bir göstergesidir. Orta Doğu’daki en yenilikçi turistik yerlerden biri olan Dubai’nin vizyonuna bağlı kalıyoruz” dedi.