Canovate Isı Pompasına, Hollanda ve Fransa’dan distribütörlük talebi

Toprak Kaynaklı Isı Pompası

Isı pompalarına oteller ve sanayi tesisleri başta olmak üzere yurt içinin yanı sıra yurt dışından yoğun talep aldıklarını ifade eden Canovate Enerji Sistemleri AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Alper Zülkaroğlu, “Özellikle son yıllarda otel yatırımcıları, maliyetlerini düşürmek için ısı pompası tercih etmeye başladı” dedi.

Canovate Enerji’nin, yüzde 85 yerlilik oranıyla imal ettiği ısı pompaları, enerji giderlerinde yüzde 80’e kadar tasarruf ettiriyor. Toprak, su ve havadaki var olan ısıyı kullanan Canovate Isı Pompaları, enerjinin yüzde 70-80’i toprak, su veya havadan bedava olarak alıyor, böylece enerji giderleri çok ciddi oranda düşüyor.

Hollanda ve Fransa’dan gelen distribütörlük talebi görüşmelerine devam ettiklerini belirten Alper Zülkaroğlu, “Isı pompalarımızdaki 14511 standardı ile dünyanın her yerine ihracat yapabilecek durumdayız. Bu yıl, iç pazardaki yoğun talep yüzünden üretimimizin yüzde 100’nü iç pazara yaptık. Gelecek yıl, Avrupa ülkelerinin yanı sıra, Ortadoğu ve Afrika ülkelerine ihracat gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Canovate Enerji Sistemleri AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Alper Zülkaroğlu

Yoğun bir yılı geride bırakmak üzere olduklarını anlatan Alper Zülkaroğlu, “Bu yıl, otel yatırımlarından veri merkezlerine, otomotiv sektöründen savunma sanayine iş yapan fabrikalara kadar çok geniş bir yelpazedeki projelerimizi hayata geçirdik. Özellikle son yıllarda otel yatırımcıları, maliyetlerini düşürmek için ısı pompası tercih etmeye başladılar. 2019 yılının, bu yıldan daha hareketli geçeceğini öngörüyoruz. Aynı zamanda birçok yerel yönetimin binalarına ve tesislerine ısı pompaları kurulumlarını yaptık. Yine, Şanlıurfa ilinde birçok devlet okuluna ısı pompası tedariği gerçekleştirdik. Grup olarak ARGE ve inovasyon odaklıyız, büyümek ve üretmek için tüm gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Isı pompalarının kullanım alanlarına göre tasarruf değerleri

*Otellerde ısıtma, soğutma ve sıcak su amaçlı yüzde 80’e kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor.
*Fabrikalarda imalat operasyon çıktılarına göre, yüzde 60-80’e kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor.
*Konutlarda yakıt cinsine göre, yüzde 40-60’a kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor.
*AVM’ler de, kamu binalarında, okullarda, ofislerde, seralarda ve kümeslerde yüzde 70’e kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor.

Isı pompalarını diğer cihazlardan ayıran özellikler:

1-Isı Pompaları, bir numaralı enerji verimli cihazlardır.
2-Isıtma ve soğutma için iki sistem yerine, yalnızca tek bir sisteme ihtiyaç bulunur.
3-Mekan içi hava kalitesini artırır. Mekanlara eşit ve tutarlı bir ısıtma sağlarlar.
4-Düşük işletme maliyeti vardır. Daha az bakım gerektirir.
5-Karbon sürümünü azaltır.
6-Uzun ömürlüdürler.

Canovate Group, dünyanın ilk 10 firması arasında

Sektöründe, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı ARGE ve inovasyon odaklı firmalarından olan Canovate Group, 40 yıldır bilişim, telekom, ısıtma/soğutma sistemleri, savunma sanayi, elektro optik sistemler ve balistik sistemler alanlarında ARGE’ler yaparak ileri teknoloji geliştirmeye devam ediyor. Türk firması Canovate Group, Data Center (veri merkezi) ve uçtan uca Fiber Optik Sistemlerinde, teknolojisi ve uçtan uca ürün portföyü ile dünyanın ilk 10 global markası arasında yer almanın gururunu yaşıyor.

Antalya’nın ünlü otelleri Baymak ürünlerini tercih ediyor