Emrullah Akçakaya, Dedeman’ın yurt dışındaki yeni projesini açıkladı

Last Updated on 25 Aralık 2018 by Yaşar Çelik

Dedeman Palandöken Otel, 26. kış sezonunun açılışını 22 Aralık Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısıyla gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıda Dedeman Otelleri’nin Genel Müdürü Emrullah Akçakaya ve Dedeman Palandöken Oteli’nin Genel Müdürü Serkan Ersoy, Dedeman Grubu’nun hedefleri, turizm sektörünün ve Erzurum turizminin gidişatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin önde gelen otel gruplarından Dedeman Otelleri’nin Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, ilk olarak bünyesinde 18 oteli barından Dedeman’ın 2019 yılının ilk çeyreğinde açacağı yeni otel ve yeni otelin konsepti hakkında bilgiler verdi.

Dedeman bünyesinde 3 markanın yer aldığını; bunların Dedeman, Dedeman Park ve Smart by Dedeman olduğunu ifade eden Akçakaya, yeni otelin Smart by Dedeman markası altında faaliyet göstereceğini söyledi.

ŞİŞLİ’DE YENİ OTEL

Smart by Dedeman’ın ilk otelinin İstanbul – Şişli’de yer alacağını ve hedef kitlesinin Y kuşağı olacağını dile getiren Akçakaya; Smart by Dedeman otellerinin, İstanbul, Ankara, İzmir illerinin yanı sıra tüm Anadolu şehirlerinde ve büyük ilçelerde de merkezi lokasyonlarda ve AVM’lerin yakınlarında yer alacağını belirtti.

“DUBAİ’DEKİ OTEL PROJESİ İÇİN BİR MARKA İLE FLÖRT EDİYORUZ”

Konuşmasının devamında Dedeman Grubu’nun yurtdışında biri Kazakistan’da diğeri ise Erbil’de olmak üzere iki tane oteli olduğunu hatırlatan Akçakaya; yurt dışında yeni bir otel açmak için son aşamaya geldiklerinin ve bu otelin Dubai’de yer alacağının müjdesini verdi. Akçakaya, Dubai’deki otelin açılış haberini 1-2 ay içerisinde kamuoyu ile paylaşmayı planladıklarını söyledi.

Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, konuşmasının devamında turizmde yaşanan son gelişmeler, Erzurum turizmi hakkında açıklamalarda bulundu.

Akçakaya’nın bu konulara ilişkin yaptığı açıklamalarda öne çıkan konu başlıkları şu şekilde:

  • “2018 yılı için ziyaretçi rakamlarında yeni bir rekora yakınız, 40 milyonun üzerinde ziyaretçi rakamlarından bahsediliyor ama kişi başı harcamaları, turizm gelirlerini daha üst seviyelere çekmeliyiz. 650 Dolar seviyesinin altında rakamlardan bahsediliyor. Bunun 900 Dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. Bunun için turizmde çeşitlendirmeye önem vermeliyiz.”
  • “Gastronomi turizmine önem vermemiz lazım. Çok zengin bir gastronomi değerlerimiz var ama bunların pazarlanabilir duruma getirilmesi lazım.”
  • “25 – 30 milyar Dolarlık bir turizm geliri, önemli bir potansiyele sahip olan bu ülke için bir hiç… Bunu sadece İstanbul yalnız başına elde edebilir.”

“DEDEMAN’IN ERZURUM TURİZMİNE KATKISI TARTIŞILMAZ”

  • “Erzurum turizmine, Palandöken’e Dedeman Grubu’nun katkısı küçümsenemeyecek boyutlardadır. Palandöken turizminin gelişmesinde bizim emeğimiz çok fazla. Dedeman, 1993 yılında Erzurum’a geldi. O zaman burada sivil havalimanı yoktu; pist yoktu, teleferikler yoktu… Bu dağdaki ilk marka oteli biz açtık. Palandöken Dağı’nda yer alan lift ve teleferik sistemlerini biz finanse ettik; biz yaptık. 5 yıl önce de Federasyona devrettik.”
  • “Palandöken’de iki tane otelimiz yer alıyor. Hem ülke ekonomisine hem bölge ekonomisine hem de Erzurum ekonomisine katkı sağlıyoruz.”

İKİ OTEL İÇİN RENOVASYON KARARI

  • “Buradaki iki otelimizi de yenileme kararı aldık. Toplamda iki otel için 15 – 20 milyon civarında bir harcama yapmayı planlıyoruz.”

2018 YILI İÇİN YÜZDE 60’LIK BÜYÜME

  • “Erzurum’daki iki otelimizin toplamında 2018 yılı için 2017 yılına göre; yüzde 60’lık bir büyüme öngörüyoruz.”
  • “Rusya ile yaşadığımız uçak krizinin ardından 2019 yılında Rus turistler Palandöken’e geri dönmeye başlayacak.”

“1.5 MİLYONUN ÜZERİNDE MİSAFİR AĞIRLADIK”

  • “Açıldıkları günden bu yana burada yer alan iki otelimizde 1.5 milyonun üzerinde konuğu ağırlamışız. Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge olmak üzere iki otelimizin toplamda 675 yatak kapasitesi var.”
  • “Palandöken, dünyanın en iyi 20 kayak destinasyonundan bir tanesi.”

SERKAN ERSOY: MARKALAŞMA ALANINDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATILIYOR

Dedeman Palandöken Otel Müdürü Serkan Ersoy ise; Ejder Tepesi’nin vadi pistleriyle bağlandığı zaman Palandöken’in 24 adet piste ulaşacağını belirterek; toplamda 60 kilometrenin üzerinde bir pistin yer aldığını ifade etti. Serkan Ersoy, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin, “Ejder 3200” adı altında önemli markalaşma çalışmaları yürüttüğünü ve bu çalışmaların tamamlanmasıyla Palandöken’in kayak turizminde çok daha iyi bir yere geleceğini belirtti.

Dedeman’ın yeni trend markası için geri sayım!

Erzurum kış turizmi sezonunu açtı

Türkiye’de keşfedilmeyi bekleyen 10 kayak merkezi