Odeon Turizm’e çifte ödül

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ve Ticaret Bakanlığı’nın katkıları ile bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Odeon Turizm, 411 milyon 467 bin dolarlık turizm geliri ile “Seyahat Acenteciliği Hizmetleri” kategorisinde birincilik ödülü ve Türkiye genelinde tüm sektörlerde hizmet ihracatı 9’uncusu olarak ikinci ödülle başarısını taçlandırdı.

OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, Türkiye genelinde tüm sektörlerde hizmet ihracatı 9’unculuk ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen törende, Tur operatörlüğü, seyahat acenteliği, konaklama, havacılık ve güvenlik alanında faaliyet gösteren OTİ Holding’in bir iştiraki olan Odeon Turizm İşletmeciliği A.Ş. çifte ödüle layık görüldü.

Odeon Turizm İşletmeciliği adına OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, “Seyahat Acenteciliği Hizmetleri” kategorisindeki birincilik ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TİM Başkanı İsmail Gülle ve Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı İlker Aycı’dan, Türkiye genelinde tüm sektörlerde hizmet ihracatı 9’unculuk ödülünü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, “Seyahat Acenteciliği Hizmetleri” kategorisindeki birincilik ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan aldı.

2017 yılında 1.2 milyon turisti Türkiye’ye getirdik

Ayhan Bektaş, OTI Holding olarak, başta Rusya olmak üzere Ukrayna, Polonya, Almanya, Belarus ve Gürcistan’dan 2017 yılında Türkiye’ye 1.2 milyon turist getirdiklerini söyledi.

Bektaş, “2016 yılında 65 milyon Euro ciroya sahip Alman tur operatörü Ferien Touristik’i satın aldık. Avrupa ülkeleri öncelikli olmak üzere, yatırımlarımız artarak devam ediyor. 2018 yılında ise Türkiye’de 1,5 milyon, tüm dünyada da toplam 3 milyon 200 bin turiste hizmet vererek 2,2 milyar dolar konsolide ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. 16 ülkedeki 27 aktif şirketi ile uluslararası arenadaki yerini sağlamlaştıran 26 yıllık bir Türk tur operatörü grubu olarak, tüm çalışmalarımızın meyvesini toplamaya devam edeceğimize ve önümüzdeki yıl da ödülü yeniden alacağımıza inanıyoruz” dedi.

Türkiye’ye en çok döviz getiren Odeon Turizm ödül aldı