HORECA, turizm profesyonellerini İzmir’de buluşturacak

Ege Uluslararası 4. Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı Ege 4. Ev Dışı Tüketim Ürünleri, Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Market Ekipmanları Fuarı, 20 - 23 Şubat 2019 tarihleri arasında Fuarİzmir’de düzenlenecek.

Last Updated on 25 Aralık 2018 by Turizm Günlüğü

HORECA Ege Uluslararası 4. Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı ve Ege 4. Ev Dışı Tüketim Ürünleri, Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Market Ekipmanları Fuarı ilk kez İzmir’de düzenlenecek.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) işbirliğiyle GL Platform Fuarcılık tarafından düzenlenecek HORECA fuarları, turizm sektörünün profesyonellerini İzmir’de buluşturacak.

Daha önce Kuşadası’nın ev sahipliği yaptığı HORECA fuarları 20-23 Şubat 2019 tarihleri arasında Gaziemir’deki Fuarİzmir’de düzenlenecek. Otel tekstili, mobilyaları, mutfak, otel odası, çamaşırhane, restoran ürün ve ekipmanları, aydınlatma, güvenlik sistemleri, havuz ve aksesuarları, soğutma grupları, otel ve restoran yapı danışmanlık firmalarını ağırlayacak HORECA fuarlarının konaklama sektörü için önemli bir etkinlik olacak.

ARTIK EGE’DE DEĞERLENECEK

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, HORECA Ege Uluslararası 4. Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı’nın Türkiye’nin dört bir yanından ve Ege’den gelecek profesyonelleri İzmir’de buluşturacağını söyledi. İşler, “Ege’nin zenginliği İzmir’de düzenlenecek bu fuarla artık Ege’de değerlenmiş olacak” diyen İşler, fuarın birliklerin ve konaklama tesislerinin üst düzey yöneticileriyle yüz yüze görüşme imkanı sağlayacağını belirterek şu görüşleri dile getirdi:

“HORECA fuarlarının yapılacağı alanda özel bir bölüm oluşturulacak. Bu bölümde otellerin ve turistik tesislerin yöneticileri, genel müdürleri, satın alma müdürleri, insan kaynakları müdürleri bir araya gelecek. Ürün ve hizmetlerini pazarlamak, satmak için uğraş veren tüm tedarikçi kardeşlerimiz, sektör yetkilileriyle bu fuarda buluşabilecek. Böylelikle onların tek tek kapılarını çalmak, randevu almaya çalışmak zorunda kalmayacak. Bu fuar, mal ve hizmet alım satımı için uğraş veren turizm profesyonellerini bir araya getiren, işlerini kolaylaştıran, önemli avantajlar ve tasarruf sağlayan bir platform olacak.”

“HORECA’YI SADECE FUAR OLARAK DEĞİL BİR TURİZM VE GASTORNOMİ FESTİVALİ OLARAK ELE ALMALIYIZ”

HORECA 4. Ev Dışı Tüketim Ürünleri, Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Market Ekipmanları Fuarı’nın tedarikçilerin yanı sıra turizm sektörünün en önemli paydaşlarından konaklamacılar ve aşçıları buluşturan özel bir etkinlik olacak.

Bu fuara sadece ekipman tedariği açısından bakmadıklarını anlatan İşler, “Gastronomi turizmi, sağlıklı beslenme denildiğinde akla ilk Ege mutfağı geliyor. Bu fuar, Ege mutfağını, gastronomisini dünya ile buluşturacak. HORECA’yı sadece fuar olarak değil, bir turizm festivali, bir gastronomi festivali olarak da ele almak gerekiyor. Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) işbirliğiyle etkinlikler gerçekleştirilecek. Fuar, Ege Şefler Yarışması’na da ev sahipliği yapacak. Diyetisyen Taylan Kümeli, ünlü yemek yazarı Sahrap Soysal, müzisyen, gezgin, radyocu, televizyon programcısı ve iş adamı Ayhan Sicimoğlu sunumlarıyla fuara renk katacak. HORECA fuarlarını düzenleyen ve İzmir’e değer katan yeni bir fuar daha kazandıran GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan’a ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bize İzmir’de böyle bir imkanı verdikleri için minnettarız” dedi.

Dört gün sürecek fuarın ilk üç günü profesyonellere açık olacak, dördüncü gün fuar halka ve öğrencilere açılacak.