Türkiye’deki dördüncü oteli için Tekirdağ’ı seçti

Dünyanın önde gelen konaklama zincirlerinden Choice Hotels, Türkiye’deki portföyünü genişletmeye devam ediyor. Türkiye’ye ilk olarak 2014 yılında giriş yapan Choice Hotels, Clarion markalı dördüncü otelini Tekirdağ’da açacağını duyurdu.

Choice Hotels, İspanya, Latin Amerika ve Suudi Arabistan’daki yeni pazar girişlerinin ardından Türkiye’deki büyüme stratejisi çerçevesinde İstanbul-Tekirdağ anayolu üzerinde bulunan yeni Clarion için Amerika ve Almanya merkezli T&T Hotel Consulting’in önerisiyle EOS Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş. ile işbirliği gerçekleştirdi.

110 ODAYLA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAYACAK

Deniz manzarasına sahip Clarion Hotel Tekirdağ, yaklaşık 110 odayla misafirlerini ağırlamayı hedefliyor.

KİLİT LOKASYON

Clarion Hotel Tekirdağ’ın lokasyonuyla büyük bir potansiyel taşıdığını ifade eden yatırımcı Fatih Koyuncu, “Tekirdağ ve çevresi çok hızlı büyüyor ve şehrin uluslararası markalı, merkezi bir konuma sahip bir otele ihtiyacı vardı. Bu özellikleri üzerinde barındıran Clarion Hotel’in Tekirdağ’ın en önemli konaklama merkezlerinden biri olacağına inanıyorum” dedi.

SCHLEGEL: TÜRKİYE’YE DAHA FAZLA OTEL YAPACAĞIZ

Choice Hotels Almanya ve Orta Avrupa Genel Müdürü Georg Schlegel, ise son iki yılda Türkiye’de hem franchise’larımız hem de genel olarak otel geliştirmeleri açısından zorlu geçtiğini söyledi. Türkiye’de dördüncü Clarion Hotel’i açmak için Fatih Koyuncu’nun desteğini aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden Georg Schlegel Türkiye ekonomisinin olumlu gelişeceğine ve yakın gelecekte bölgeye daha fazla otel projesi gerçekleştireceklerine inançlarının tam olduğunu söyledi. Georg Schlegel, sözlerini şöyle sürdürdü:

DÜNYA ÇAPINDA 200’DEN FAZLA OTEL

“Türkiye’de şu anda Clarion Hotel Golden Horn, Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey ve Clarion Hotel Kahramanmaraş olmak üzere üç Clarion markalı otelimiz bulunuyor. Bunun yanı sıra Çeşme Alaçatı’da bulunan The S Hotel, Ascend Hotel Collection markamıza bağlı olarak temsil edilip faaliyet gösteriyor. Ascend Hotel Collection kısa süre önce Almanya’da ilk otelini açtı ve şu anda Avrupa’da büyüyor. Marka, son iki yıldır Avrupa’da Stockholm, Kopenhag, Barselona, Madrid, Nice, Freiburg ve Almanya’nın farklı şehirlerinde varlığını hızla genişletti ve şu anda Avrupa’da 50’den fazla otele ve dünya çapında 200’den fazla otele ulaştı.”

“SUUDİ ARABİSTAN’DA HIZLA BÜYÜYORUZ”

Choice Hotels olarak Suudi Arabistan’da hızlı bir büyüme hedeflediklerini ifade eden Georg Schlegel, ülkede Choice markalı 30 otele ek olarak ‘Comfort’ ve ‘Quality’ markalı yedi otel açılmasının planlandığını söyledi. Georg Schlegel, Suudi Arabistan’daki faaliyetlerini Orta Doğu’nun en büyük turizm ve seyahat şirketlerinden Al-Tayyar Travel Group’la yürüttüklerini hatırlattı.