Aslı Toktaş: Yenilenme çalışmaları otelimizin mimarisiyle sınırlı kalmadı

Skalion Hotel & Spa Satış Pazarlama Müdürü Aslı Toktaş

Last Updated on 24 Ocak 2019 by Turizm Günlüğü

Tarihi Yarımada’da Kumkapı otellerinden Skalion Hotel & Spa, renovasyon sonrasında yenilenen dış cephesi ve yeni konseptiyle konuklarını ağırlamaya başladı. Skalion Hotel & Spa Satış ve Pazarlama Müdürü Aslı Toktaş, gerçekleşen yenileme çalışmalarının sadece otelin mimari yapısıyla sınırlı kalmadığına dikkat çekerek; sunulan hizmet anlayışı ve hedefledikleri müşteri portföyü açısında da önemli değişikliklere gittiklerini açıkladı.

İstanbul’un sahip olduğu tarihi zenginliklerin ruhunu yaşayabileceğiniz Tarihi Yarımada içerisinde, Kumkapı semtinde yer alan Skalion Hotel & Spa, yenilenen dış cephesi ve fark yaratacak iç mimarisiyle bölge otelleri arasında ön plana çıkıyor. Renovasyon sonrasında eski konseptinden oldukça farklı bir yapıya kavuşan Skalion Hotel & Spa, bulunduğu bölgenin de havasını değiştireceğe benziyor.

ASLI TOKTAŞ: NİCELİK DEĞİL NİTELİĞE ÖNEM VERDİK

Otelin renovasyon çalışmaları kapsamında “nicelik” kriterini değil “nitelik” kriterlerini ön planda tutarak çalışma yürüttüklerine dikkat çeken Skalion Hotel & Spa Satış ve Pazarlama Müdürü Aslı Toktaş; “eskiden otelimiz 70 odaya sahipti, yenileme çalışmaları sonrasında ise bu sayı 67’ye düşürüldü” dedi.

“TARİHİ YARIMADA’NIN ATMOSFERİNİ DAHA İYİ YAŞATABİLMEK İÇİN…”

Daha kaliteli hizmet sunmak, odalarda deniz manzarasını ön plana çıkararak konuklarına İstanbul’un atmosferini daha iyi yaşatabilmek ve de konukların odalarının dışında otelin ortak alanlarında da daha keyifli zaman geçirebilmeleri için oda sayısını 67’ye düşürdüklerini belirten Aslı Toktaş; “bu 67 odanın içerisine aile suiti, balayı suiti ekleyerek farklı konseptlerde hizmet sunmak adına önemli adımlar attıklarını” söyledi.

SKALION HOTEL & SPA’NIN KONUKLARINI HANGİ YENİLİKLER BEKLİYOR?

Skalion Hotel & Spa Satış ve Pazarlama Müdürü Aslı Toktaş, otel içerisinde gerçekleşen yenilik ve değişimlere ilişkin de şu detayları paylaştı:

Kumkapı’da alternatif tek otel olma yolunda önemli adımlar attık. Bunun için de elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Örneğin otelimizin eski konseptinde “lobby bar” yoktu. Bahçe de dahil lobby bar alanı yapıldı. Bunun yanı sıra toplantı salonumuzu revize ettik. Teras katında, İtalyan ve dünya mutfağının zengin lezzetlerini sunan, 250 kişiye hizmet veren restoranımızı ve yine terasımızda deniz manzarasına hakim “cafe bar”ımızı hizmete soktuk. Konuklarımızın, kendilerini daha dinlenmiş, daha iyi hissetmelerini sağlamak amacıyla SPA ve masaj hizmeti de sunuyoruz. Bu kapsamda, Türk Hamamımız ve sauna’mız mevcut… Tüm bunları bünyemize kattık.”

DAHA VERİMLİ DAHA ETKİN TOPLANTILAR İÇİN…

MICE sektörüne de odaklanmak için toplantı salonunda önemli revizyonlara gittiklerini ifade eden Toktaş; Skalion Hotel & Spa bünyesinde düzenlenecek toplantıların daha verimli daha ferah bir ortamda geçmesi için toplantı salonlarını deniz manzarasından olabildiğince istifade edecek şekilde konumlandırdıklarını ve buna göre dekore ettiklerini belirtti.

“BUTİK VE KİŞİYE ÖZEL HİZMET ANLAYIŞIMIZLA ÖN PLANA ÇIKMAK İSTİYORUZ”

Pazar bazlı hedeflerden çok müşteri profiline odaklandıklarını, herhangi bir pazarı hedeflemek yerine verdikleri butik ve kişiye özel hizmet anlayışıyla luxury segmentini hedeflediklerini açıklayan Aslı Toktaş; “biz otelimizi markalaştırmak ve burada alışılmışın dışında bir otelcilik yapmak istiyoruz. Verdiğimiz butik ve kişiye özel hizmet anlayışıyla ön plana çıkıp, hem kurumsal hem de bireysel konukları ağırlamayı hedefliyoruz. Bunun için de renovasyon sonrasında sadece mimariyle sınırlı kalmayıp, personelimizin eğitiminden her alanda yeni adımlar atıyoruz” dedi.

Yenilenen yüzüyle Skalion Hotel & Spa