800 tur operatörü EMITT’in açılış galasında Lionel Hotel’de

23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT açılışı, Lionel Hotel İstanbul’un ev sahipliğindeki bir gala yemeği ile yapıldı.

Travel Shop Genel Müdürü Murtaza Kalender, son üç senedir başarı ile organize ettikleri Hosted Buyer ve FAM Trip programının dünyada benzerinin olmadığını, gelişmiş ülkelerdeki fuar organizatörleri tarafından merak uyandırdığının altını çizdi.

Lionel Hotel Genel Müdürü Engin Kıdan, Lionel Hotel Pazarlama ve Satış Direktörü Burçak Atak ve Travel Shop Genel Müdürü Murtaza Kalender.

Ülke tanıtımına katkıda bulunmak amacı ile 100 farklı ülkeden kültür, kongre, etkinlik, sağlık, düğün, inanç, gastronomi turları organize eden 800 uluslararası seyahat acentesi ve tur operatörü ve sektör paydaşlarının katılımı ile gerçekleştirilen galada bir açılış konuşması yapan Murtaza Kalender, “100’e yakın ülkeden, 800 tur operatörü ülkemizin tanıtımı için bir araya gelemez, bu neredeyse imkansızdır ama biz bunu EMITT için başardık” dedi.

LİONEL HOTEL EKİBİNE TEŞEKKÜR

Kalender, konuşmasının devamında ise başta Lionel Hotel Genel Müdürü Engin Kıdan ve Pazarlama ve Satış Direktörü Burçak Atak olmak üzere Lionel Hotel ekibine teşekkür ederek, son 3 yıldır EMITT Hosted Buyer‘lara hem konaklama hem de ‘Hoş geldin Yemeği’ vererek onları desteklediğini, bunun için kendilerine müteşekkir olduklarını, bu camiada bu bağlamda örnek teşkil ettikleri söyledi.

Lionel Hotel Satış ve Pazarlama Ekibi

SEKTÖRÜN TALEPLERİNE HER ZAMAN AÇIĞIZ

Galada ev sahibi olarak söz alan Lionel Hotel Pazarlama ve Satış Direktörü Burçak Atak ise Türk turizmi adına yapılacak tüm projelerde sektörün görüş, öneri ve taleplerine açık ve iletişim için her zaman ulaşılabilir olduklarını dile getirdi.

Burçak Atak “3. yaşımızı sürerken, 3. defa EMITT Fuarına gelen tüm Hosted Buyer’ları otelimizde misafir etmekten onur duyuyoruz. TravelShop Turkey ile uzun süreli partnerliğimiz devam edecektir. Birlikte yapacağımız aksiyonlar ile emeklerimiz karşılığını mutlaka bulacaktır. Dileğimiz Hindistan Pazarında yaşanan vize sorununun en kısa sürede çözüme kavuşturulmasıdır. Son olarak, Türkiye Turizm Sektörünü genişletmek için zaman ve emek harcayan Murtaza Kalender’e teşekkür ederim“ dedi.

Gala yemeğine katılan Hindistan’ın İstanbul Başkonsolos Vekili Purnojyoti Mukherjee da kısa bir konuşma yaptı.

Hint mutfağının baharatlı lezzetlerinin ve dünya mutfağından esintilerin ikram edildiği açılış galası Burcu Kısakürek ve orkestrası Disco Project performansı eşliğinde renkli görüntülerle son buldu.

23. EMITT Fuarı 60 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayacak