Çinlilerin en fazla tercih ettiği ülkeler

Ay takvimine göre 5 Şubat’ta Köpek Yılından çıkıp Domuz Yılına girecek olan Çin’de 400 milyon kişinin yeni yıl tatilini yurt içinde geçirip, 7 milyon kişinin de yurt dışına çıkacağı belirtildi.

Şanghay merkezli online seyahat acentası Crtip’in hazırladığı rapora göre, 100’ü aşkın Çin kentinden gelen gezginler, 90 ülkede 500 noktaya seyahat yapmak amacıyla rezervasyon yaptırdı. Seyahate çıkacakların büyük bir kısmının treni tercih ettiği kaydediliyor.

Raporda, yeni yılda tatil için yurt dışına çıkacak Çinlilerin en fazla tercih ettiği ülkeler ise şöyle sıralandı:

Tayland, Japonya, Endonezya, İspanya ve Singapur. Ayrıca İskandinav ülkeleri ile Birleşik Arap Emirlikleri de Çinli ziyaretçilerin rağbet ettiği bölgeler arasında bulunuyor. Yoğunlaşan rezervasyonlar, yurt dışı talebinin bir önceki yıla göre yüzde 10 arttığını gösteriyor.

DÜNYAYA EN FAZLA TURİST GÖNDEREN ÜLKE

Çin Turizm Akademisi’ne göre, 2018’de 140 milyon Çinli, bir önceki yıla göre yüzde 13,5 oranında bir artış kaydederek yurt dışına çıktı. Çin Ticaret Bakanlığı’nın Kasım 2018’de düzenlenen ilk Çin Uluslararası İthalat Fuarı sırasında yayımlanan rapor ise, Çin’in son altı yılda dünyaya en fazla turist gönderen ülke olduğuna dikkat çekiliyor.

Çin yeni yıl ve bahar bayramı için gün sayıyor